Błażej Augustyn: Mecze co trzy dni to dla mnie duży plus

Spark  -  27 września 2013 14:28
0
860

augustyn_gornik_1314
– Nadrabiam zaległości w treningach, ale najlepszą recepturą na dojście do formy jest granie jak największej ilości meczów
– powiedział na piątkowej konferencji prasowej Błażej Augustyn, obrońca Górnika Zabrze.

Mecz w Kielcach był trzecim występem Augustyna w barwach Górnika. Środkowy obrońca dobrze wprowadził się do zespołu, ale w dalszym ciągu braki w przygotowaniu motorycznym nie pozwalają mu na granie pełnych 90 minut. – Czuję się coraz lepiej. W Kielcach zostawiłem na boisku wszystko, co miałem. Musiałem poprosić o zmianę – przyznał były stoper Catanii. Błażej liczy, że w dojściu do formy pomoże mu… ligowy kalendarz. – Nadrabiam zaległości w treningach, ale najlepszą recepturą na dojście do formy jest granie jak największej ilości meczów. Ostatnie dni i napięty terminarz to dla mnie duży plus – wyjaśnił Augustyn.

25-letni obrońca Górnika doskonale wie, że forma Zawiszy ostatnio zwyżkuje. W zespole rywali ma swojego bardzo dobrego znajomego Michała Masłowskiego, który – podobnie jak Augustyn – pochodzi z dolnośląskiego Strzelina. – W ostatnich trzech meczach pokazali charakter, zdobywając siedem punktów. Ale na naszym stadionie z takim przeciwnikiem musimy myśleć tylko i wyłącznie o wygranej – zakończył z optymizmem Błażej.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments