Milo  -  2 lipca 2014 18:00
0
1188

Madej_Lechia1314

Górnik Zabrze w drugim towarzyskim meczu podczas zgrupowania we Wronkach zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 0:0.

W wyjściowym składzie na spotkanie z Zawiszą wyszła podobna jedenastka, która kilka dni temu pewnie pokonała Podbeskidzie. Już wiadomo, że trójkę obrońców jesienią prawdopodobnie tworzyć będą Danch, Augustyn i Gancarczyk. Przed nimi w roli defensywnych pomocników ustawieni byli Drewniak i Sobolewski, którzy również wydają się być pewniakami do występów. Na skrzydłach szkoleniowiec postawił na Gwaze i Kosznika. Z przodu ustawiona była dwójka graczy: Madej, Iwan. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem był Zachara. Górnicy po niemrawym początku spisywali się coraz pewniej, a w przeprowadzonych akcjach brakowało ostatniego podania. Najlepszą sytuacje miał Madej, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim, ale górą w tym pojedynku okazał się bramkarz rywali. Tuż przed przerwą dobrym strzałem popisał się Drewniak, ale Sandomierski po raz kolejny był na posterunku.

W drugiej połowie obserwowaliśmy już inny skład. Na boisku pojawił się m.in. nowy nabytek Górnika Ćerimagić. Ponadto szansę pokazania swoich umiejętności dostali testowani Sadzawicki i Hirskyj. W obu ekipach zdecydowanie brakowało celności, a oddawane strzały pozostawiały wiele do życzenia. Na kilka minut przed końcem spotkania na boisku zameldował się testowany Nwaogu. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra dobrą sytuację na strzelenie gola miał Ćerimagić, ale po strzale głową piłka trafiła tylko w słupek. Młody Bośniak w drugiej połowie był aktywny i pokazywał się z dobrej strony.

Górnik Zabrze – Zawisza Bydgoszcz 0:0

Górnik: Steinbors – Danch, Augustyn, Gancarczyk – Sobolewski, Drewniak – Gwaze, Madej, Iwan, Kosznik – Zachara; (II połowa) Kuchta – Mańka, Szeweluchin, Sadzawicki – Łuczak, Jeż – Hirskyj, Kurzawa, Ćerimagić, Nowak – Oziębała (84′ Nwaogu).

Zawisza: Sandomierski (46′ Witan) – Ziajka, Micael, Silva, Petasz – Strąk, Drygas – Luis Carlos (46′ Wójcicki), Gevorgyan (46′ Cadu), Alvarinho (65′ Wagner) – Vasconcelos (65′ Costea).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl