Będą ułatwienia dla kibiców? Race wrócą na stadiony?

kesera  -  6 listopada 2013 08:31
0
1222

kibice_wisla_gornik_1112
Parlamentarzyści, samorządowcy i działacze piłkarscy idą na rękę najbardziej zagorzałym kibicom – chcą dać im prawo odpalania na stadionach rac, przywrócić na trybunach miejsca stojące i wycofać karty identyfikacyjne – informuje serwis internetowy „Gazety Wyborczej”.

Najważniejsza dotyczy dopuszczenia na stadionach rac. Proponuje się również likwidację karty kibica ze zdjęciem, utworzenie w sektorze, gdzie doping jest najmocniejszy, miejsc stojących, podawanie alkoholu w strefach VIP i liberalizację przepisu o tzw. imprezie podwyższonego ryzyka.

Jak donosi „GW”, poprawki opracowała kilka miesięcy temu Ekstraklasa SA, a – według autorów projektu – poparło go już Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz zdecydowana większość samorządowców, którzy mają u siebie drużyny z ekstraklasy. Policja – jak nieoficjalnie dowiedział się dziennik – nie wszystkim zmianom się sprzeciwia.

Wszystkie zmiany popiera natomiast szef PZPN Zbigniew Boniek. – Dopóki kibice nie będą mogli łatwo przychodzić na stadion, polska piłka będzie miała problemy. Dodałbym jeszcze możliwość spożywania piwa przez kibiców w wyznaczonych miejscach – powiedział „Gazecie Wyborczej”.

Autorzy projektu proponują też:

*likwidację karty kibica ze zdjęciem, dziś niezbędnej, by kupić bilet; trzeba będzie podać tylko imię, nazwisko i numer PESEL;

*utworzenie w sektorze, gdzie doping jest najmocniejszy, miejsc stojących, dzięki czemu kibiców przybędzie, co przysporzy dochodów klubom; autorzy powołują się na przepisy niemieckie, belgijskie, duńskie i holenderskie (w rozgrywkach europejskich, gdzie decydują przepisy UEFA, wszystkie miejsca nadal będą siedzące);

*podawanie alkoholu w strefach VIP; dziś i tak się go obficie serwuje, ale trzeba wyłączyć tę część trybun z obszaru imprezy masowej;

*liberalizację przepisu o tzw. imprezie podwyższonego ryzyka (chodzi np. o mecze drużyn z tego samego miasta i takich, których kibice są szczególnie sobie wrodzy); taka impreza dużo klub kosztuje, bo wymaga wynajęcia ochrony ze specjalną licencją.

Źródło: Gazeta Wyborcza/rmf24.pl/
Foto: Igor.pl/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments