Bartosz Sarnowski prezesem Górnika

kesera  -  27 maja 2016 15:21
0
1427

bartosz_sarnowski

Rada Nadzorcza zabrzańskiego klubu powołała Bartosza Sarnowskiego w skład Zarządu Górnik Zabrze SSA i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu.

Bartosz Sarnowski został nowym prezesem Górnika Zabrze. Zmienił na tym stanowisku Marka Pałusa, który został zwolniony decyzją Rady Nadzorczej. Prezes Bartosz Sarnowski jest doskonale znanym menedżerem piłkarskim, lecz do tej pory nie był związany ze Śląskiem. Pracował w Lechii Gdańsk. Specjalizuje się m.in. w prawie korporacyjnym, prawie handlowym i prawie sportowym. Przed laty pełnił m.in. funkcję prezesa Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Od maja 2012 był członkiem Zarządu Lechii Gdańsk. W styczniu 2013 roku został Prezesem klubu. Funkcję tę pełnił do sierpnia 2014 roku. Z Lechii Gdańsk odszedł w atmosferze skandalu. Chociaż oficjalnie Lechia Gdańsk informowała o tym, że problemy z transferami nie przyczyniły się do rozstania z prezesem, środowisko sportowe w Gdańsku głośno mówiło o nieuregulowaniu w terminie spraw finansowych.

– Sam złożyłem aplikację do klubu, już po jego spadku. Mam pewne pomysły, jak mógłby funkcjonować klub piłkarski i spotkały się z zainteresowaniem. Zarządzałem Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk, byłem tam członkiem zarządu i podlegał mi pion sportowy, byłem prezesem tego klubu i członkiem Rady Nadzorczej Spółki Ekstraklasa. Od dziś będę poznawał Górnika od środka, będą zapadały konkretne decyzje. Chciałem zobaczyć jak wygląda klimat wokół klubu i faktycznie nie wygląda najlepiej. Ale nie chcę używać słowa „czyszczenie”, mam podejście optymistyczne i jestem nastawiony na pracę. Muszę poznać szczegóły, przyjrzeć się na przykład kontraktom zawodników – mówił nowy prezes klubu pytany o wizję sportowej przyszłości Górnika.

Źródło: gornikzabrze.pl/dziennikzachodni.pl
Foto: trojmiasto.pl

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments