Bartłomiej Gabryś przejął władzę przy Roosevelta. Od czego chce zacząć?

eMZet  -  23 maja 2024 19:21
20
11014

Jest dla wielu wielką niewiadomą. Nowy członek zarządu Górnika, który dziś praktycznie w pojedynkę rządzi zabrzańskim klubem nie jest szerzej znany kibicom Trójkolorowych.

Co udało nam się na jego temat dowiedzieć? Bartłomiej Gabryś jest doktorem ekonomii, na co dzień pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jedną z naukowych specjalizacji nowego członka zarządu Górnika jest „odnowa organizacyjna” – proaktywny krok mający na celu ponowne wymyślenie modelu biznesowego i organizacji firmy – wedle definicji naukowej.

Ponadto działacz śląskiego klubu specjalizuje się m.in. zarządzaniem rozwojem przedsiębiorczej organizacji, narracją i dyskursem organizacyjnym czy czasowymi wymiarami przedsiębiorczego rozwoju. Nie zagłębiając się w powyższe wątki, można z dużym przekonaniem powiedzieć, że merytorycznie z całą pewnością Bartłomiej Gabryś jest przygotowany do pełnienia powierzonej mu funkcji.

Gorzej z praktyką, bo próżno szukać śladów jego działalności w biznesie. Wiemy, że członek zarządu naszego klubu jest autorem ponad 80 publikacji naukowych. Specjalizuje się w nowoczesnej edukacji na poziomie uczelni akademickich i szkół średnich, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Poza zajęciami w języku polskim, Bartłomiej Gabryś prowadzi autorskie zajęcia w języku angielskim z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania strategicznego czy zarządzania innowacyjnością.

Nietrudno znaleźć też powiązania polityczne nowego członka zarządu z obozem nowej prezydent Zabrza Agnieszki Rupniewskiej. Bartłomiej Gabryś związany jest z Nowoczesną, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła na sejm.

Według naszych informacji, jednak nie nadanie polityczne, a kompetencje były tutaj kluczowe. Nowy obóz rządzący Zabrzem autentycznie czyni kroki celem odpolitycznienia cieknącego wcześniej politycznymi spędami i propagandowymi działaniami klubu. Rozważanych pod kątem angażu w zarządzie było wielu kandydatów, zwłaszcza ludzi od lat żyjących piłką i znanych w środowisku. Przez to, jak traktowani byli prezesi przez poprzednią władzę – nikt poważny z dorobkiem menadżerskim w futbolu nie podjął rękawicy. Funkcje w zarządzie Górnika nie są dziś najbardziej pożądanymi posadami na rynku…

Bartłomiej Gabryś ma zająć się poprawą organizacji Górnika. Za pion sportowy odpowiadał będzie kolejny z członków zarządu, który ma być powołany w najbliższych dniach. I tutaj było kilka dość głośnych kandydatur, które upadły. Na dziś trudno wskazać, kto podejmie się tego wyzwania. W kuluarach mówi się o głośnym powrocie jednego z byłych dyrektorów sportowych Górnika, który ma sprawdzić się w nowej roli.

Można założyć, że nowe władze Zabrza nakreśliły przed Bartłomiejem Gabrysiem zadanie przygotowania klubu do jego prywatyzacji, stworzenie nowych możliwości biznesowych i poprawę organizacji klubu, a ta – jak wiemy – pozostawiała wiele do życzenia. Pewne jest jednak, że prywatyzacja Górnika nie jest kwestią dni, a raczej miesięcy i nastąpi nie prędzej niż w ostatnim kwartale tego roku.

W czwartkowe popołudnie udało nam się skontaktować z nowym członkiem zarządu Górnika. – Nie chcę na razie szerzej wypowiadać się w mediach. Zostałem wybrany rano, muszę najpierw zająć się sprawami nie cierpiącymi zwłoki. Najpierw praca, a potem wywiady i informacje o wynikach – wyjaśnia w rozmowie z naszym serwisem Bartłomiej Gabryś.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: slaskaopinia.pl

Subscribe
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pożyjemy……

Ajajaj… Teoretyk, do tego polityk niedoszły… Już mi się płakać chce! Gdzie jest menadżer z prawdziwego zdarzenia, który na biznesie zjadł zęby? Tylko taki operatywny człowiek potrafi podejmować trudne decyzje i je obronić przed kibicami.

Myślisz, że Górnik to dziś takie eldorado, że menadżerowie z topu z doświadczeniem lgną jak muchy do lepu? Nie, ten klub to parodia, taki obraz wykreowała MMS przez ostatnie lata. Tutaj zarząd nie ma nic do gadania. I nie sądzę, że po zmianie prezydenta od razu ten pogląd uległ zatarciu… Fachowcy przyjdą po sprzedaży Górnika.

Z tego wynika, że sprzedaż klubu to melodia przyszłości niestety. Dotychczasowi chętni mogą stracić zainteresowanie,a czy nowi się znajdą jest zagadką. Trener Urban zapowiedział budowę mocnej ekipy na nowy sezon. Ciekawe skąd środki na nowe kontrakty i bieżące funkcjonowanie. Źle to wygląda.

Pan Bartłomiej Gabryś zaczyna swoją pracę na rzecz Górnika z czystą kartą i wszystkim kibicom wypada trzymać kciuki za powodzenie jego misji. Człek to niewątpliwie wykształcony, z dużą wiedzą, znający języki, poważany w kręgach akademickich, nie żaden masoń „granatem od pługa oderwany”… ;-). Trochę martwi jego brak praktyki w poważnym, realnym biznesie, ale ja mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi w nowej roli. Powodzenia Panie Bartłomieju!

No ma wiedzę książkową, ale czy mądrość życiową? Raczej człowiek eksperyment w Górniku. No oby!!!

Rozumiem Twoje wątpliwości, sam mam podobne, ale uważam, że taki człowiek to i tak zdecydowanie lepsza dla Górnika opcja niż nominaci MMS o marnych kwalifikacjach (wierni, ale mierni). Poza tym przypuszczam, że jednym z głównych zadań pana Gabrysia będzie przygotowanie klubu do prywatyzacji, nie byle jakiej, lecz korzystnej i dla klubu, i dla miasta. Bo Górnik by odnosić sukcesy musi odciąć się od miejskiej pępowiny, stanąć na własnych nogach i zacząć zarabiać na siebie. A uważam, że z takim potencjałem marketingowym i kibicowskim jaki ma, przy normalnym, fachowym zarządzaniu, bardzo szybko jest w stanie to osiągnąć…

Oj Ty polityk ,według Ciebie to i Donald by się nadawał ,aby z koalicji, a gdzie ta prywatyzacja, przeciez jest już twoja prezydentowa?

Chyba nie do końca zrozumiałeś to co napisałem… Im dalej Górnik będzie od polityki, tym dla klubu lepiej. Powinni nim zarządzać fachowcy, a nie nominaci z klucza politycznego. Prywatyzacja tak, ale dobrze przygotowana. A pani Rupniewska to nie moja prezydentowa, bo nawet nie mieszkam w Zabrzu…

A ty wiesz przynajmniej gdzie jest stadion górnika czy tak tylko piszesz bo nie masz zajęcia

Czyli według ciebie jak ktoś ma jakieś tytuły naukowe to zna się na wszystkim?
Od tytułów bardziej chciałbym zobaczyć CV z klubami w których zdobywał doświadczenie
A bez takiego doświadczenia jest takim samym burakiem jak masoń niestety tylko oczywiście „zjedynej słusznej opcji”

Nie zgodzę się z Tobą. Sam zresztą napisałem powyżej, że „trochę martwi jego brak praktyki w poważnym, realnym biznesie, ale ja mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi w nowej roli”. A jak dla mnie pan Gabryś dostał tę funkcję z uwagi na swoją wiedzę, a nie tylko ze względu na swoje koneksje polityczne. A domyślam się, że z względu na te wszystkie kompromitacje, jakie w ostatnich latach zafundowali Górnikowi ci wszyscy masonie i inne dziwne persony z nadania MMS, menedżerowie mający doświadczenie w poważnym biznesie raczej nie garnęli się by objąć jakieś funkcje w zabrzańskim klubie. Więc proponuje dać panu Gabrysiowi szansę przedstawienia swojej wizji, tego co chce osiągnąć w Zabrzu, a za kilka/kilkanaście miesięcy możemy jego dokonania (lub ich brak) oceniać.
I jeszcze raz napiszę: z polityką nie mam nic wspólnego, więc nie ma dla mnie jedynie słusznej opcji. Uważam też (o czym napisałem już wcześniej), że im dalej Górnik będzie od polityki, tym dla klubu lepiej. Powinni nim zarządzać fachowcy, a nie nominaci z klucza politycznego. Czy dr Gabryś jest takim fachowcem? Mam nadzieję, ale o tym czy jest, czy nie jest, tak naprawdę przekonamy się dopiero za jakiś czas…

Chodzi ba.anie o to żebyś dał Gabryśowi szansę bo każdy na nią zasługuje

na razie można powiedzieć że człowiek znakomicie wykształcony raczej teoretyk – doświadczenie w takiej pracy zerowe .Czas pokaże jakie ma zdolności POWODZENIA

Na pewno nie jest to Pan do kierowania klubem piłkarskim , finansami tak , przygotowanie pod prywatyzację, szept do Ratusza co w papierach słychać, ale nie do kierowania, od tego być może na każdym szczeblu za nie długo będą inni, inaczej będzie jak było 2 osoby i próżnia

Od czegoś trzeba zacząć, dobry ruch.

Super specjalista!!!
Pewnie poza Podolskim nie zna żadnego zawodnika .Pełna kompetencja!!
Coraz bardziej zaczyna to przypominać Podbeskidzie z ich ” wielkim koniuszym”

Trwają rozmowy Z Red Bull na temat przejęcia klubu przez to konsorcjum. Spór toczy się prawdopodobnie jeśli chodzi o przyszłą nazwę, bo nie ma zgody na to, że by to była nazwa RB Górnik Zabrze i nie ma zgody , co do zmiany barw, które potencjalnemu inwestorowi kojarzą sięz flagą rosyjską ……

Nie chlej

Mogę tu być zaraz zrównany z ziemią, ale ten pan nie ma bladego pojęcia o funkcjonowaniu klubu sportowego. Twierdzę tak po analizie dorobku naukowego tego pana. Nie, nie mam uwag do jego dorobku. Martwił bym sie dokładnie tak samo, gdyby został członkiem zarządu huty, albo spółki budujacej autostrady. „0” doświadczenia. Do tego ta historia polityczna. Nowoczesna??? Jezusicku.