Austria Wiedeń – Górnik Zabrze 1:1. Zabrzanie zdali egzamin. Na remis z uznaną marką

g.rajda  -  20 stycznia 2018 16:04
0
6593

W drugim sobotnim sparingu rozgrywanym na Cyprze Górnik zremisował z renomowaną Austrią Wiedeń 1:1. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Dani Suarez.

Górnik rozpoczął w najmocniejszym składzie, jaki miał do dyspozycji. Z powodu urazów Marcin Brosz nie mógł skorzystać z Szymona Żurkowskiego, Rafała Kurzawy oraz Szymona Matuszka, więc w jedenastce, podobnie jak w Karvinie, znalazło się miejsce dla kolejnych młokosów. Zabrakło także Tomasza Loski oraz Mateusza Wieteski, którego zastąpił debiutujący Paweł Bochniewicz, ale jeszcze nie ma informacji o powodzie ich absencji.

Pierwsza połowa była rozgrywana w dobrym tempie, a lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy z Wiednia. Nasz rywal stworzył sobie kilka ciekawych sytuacji, lecz żadna z nich nie została zamieniona na gola, m.in przez dobrą postawę w bramce Wojtka Pawłowskiego. Górnik momentami także wyglądał nieźle i potrafił odpowiedzieć ciekawą akcją. Najlepszą miał Damian Kądzior, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

W drugiej połowie tempo nie spadło, za to wreszcie zobaczyliśmy bramki. Pierwszego gola zdobył Górnik i uwaga tu zaskoczenie – udało mu się to osiągnąć po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Dani Suarez, który strzałem z głowy pokonał bramkarza. Po tym trafieniu nasz zespół postawił przede wszystkim na obronę, co przez długi czas zdawało egzamin. Austria jednak cierpliwie atakowała i to przyniosło swój rezultat na niecały kwadrans przed końcem, kiedy to wprowadzony z ławki rezerwowych De Paula wyrównał stan meczu. Ostatecznie takim też wynikiem zakończył się ten mecz, a obie drużyny mogły sobie tylko pogratulować dobrego spotkania.

Jak przeczytamy w relacji z oficjalnej strony Austrii był to dobry mecz, a Górnik okazał się wymagającym przeciwnikiem. Co ważne, były to zawody czyste i bez ostrych fauli. Fajnie, że tak odbierają nas w naprawdę mocnej, europejskiej marce.

Austria Wiedeń – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
0:1 Suarez 59′
1:1 – De Paula 77′

Austria: Pentz – Blauensteiner (60′ Salamon), Madl (46′ Abdul Kadiri Mohammed), Stronati (60′ Gluhakovic), Stangl (60′ Borkovic) – Venuto (60′ Sarkaria), Serbest (46′ Ibrahim Alhassan Abdullahi), Holzhauser (60′ Lee Jin-hyun), Prokop (60′ Vastić), Pires (60′ De Paula) – Friesenbichler (60′ Monschein)

Górnik: Pawłowski – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj – Kądzior, Ambrosiewicz, Kamiński (46′ Żurkowski), Smuga (70′ Kamiński) – Ł. Wolsztyński, Angulo (75′ Smuga, 81′ Joachim)

Źródło: Roosevelta81.pl/fk-austria.at
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments