AS Trenčín – Górnik Zabrze 4:1. KOMPROMITACJA. Nie pasujemy do Europy!

Torcidos  -  2 sierpnia 2018 19:19
0
8690

W bardzo słabym stylu Górnik żegna się z pucharami. Zabrzanie odnieśli porażkę z wyjazdowym spotkaniu z AS Trenčín 1:4, przegrywając w dwumeczu 1:5. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Daniel Smuga.

W Górniku na początku tego sezonu jeszcze nie wykreowała się wyraźna podstawowa jedenastka. Co mecz Marcin Brosz zmienia w składzie i nie inaczej było w rewanżowym spotkaniu z Trencinem. Tym razem na skrzydłach oglądaliśmy Daniela Liszkę oraz Marcina Urynowicza.

Mecz rozpoczął się dla Górnika fatalnie, bo już w 10 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka niefortunnie trafiła w głowę Igora Angulo, który skierował ją do własnej bramki. Po kolejnych dziesięciu minutach było już gorzej niż źle. Gospodarze kombinacyjnie przeprowadzili akcję, nasi obrońcy kompletnie się pogubili i Cataković pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Kolejne bramki nic nie zmieniły w obrazie gry. Górnik nie istniał, a Trencin od czasu do czasu wyprowadzał groźne ataki.

Marcin Brosz nie miał innego wyboru i już w przerwie zareagował dwoma zmianami. Konrad Nowak wszedł na boisko za Marcina Urynowicza, a Daniel Smuga zmienił Daniela Liszkę. Obraz gry się zmienił i mecz był bardziej wyrównany. Jednak zamiast kontaktowej bramki padł kolejny gol dla gospodarzy. W polu karnym Górnika dobrze odnalazł się Azango, który niepilnowany pokonał Tomasza Loskę. Zabrzanie odpowiedzieli tym razem błyskawicznie, bo już minutę później Daniel Smuga wpisał się na listę strzelców, po dokładnym podaniu Wolniewicza. Po tej szybkiej wymianie ciosów tempo meczu spadło. Górnik był pogodzony z odpadnięciem, a Trencin grał, jak na treningu. Efektem była kolejna bramka. Cataković pięknym lobem pokonał Loskę, zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

AS Trenčín – Górnik Zabrze 4:1 (2:0)

1:0 – Igor Angulo (samobójcza), 10′
2:0 – Cataković, 20′
3:0 – Azango, 59′
3:1 – Daniel Smuga, 60′

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Zubairu, Yem, Šulek, Čatakovič, Lawrence, Sleegers, Azango (86′ Osman), El Mahdioui, Mance
Trener: Ricardo Moniz

Górnik Zabrze: Loska – Gryszkiewicz, Suarez, Wiśniewski, Wolniewicz, Żurkowski, Matuszek, Urynowicz (46′ Nowak), Liszka (46′ Smuga), Jimenez (73′ Ryczkowski), Angulo