Artur Jankowski: Plany są, lecz wszystko rozchodzi się o finanse…

kamres  -  14 września 2013 08:25
0
838

jankowski2_konferencja_1213

Prezes klubu Artur Jankowski zdradził plany dotyczące remontu i rozbudowy boisk Walki Zabrze, gdzie treningi odbywa czasem pierwsza drużyna „Trójkolorowych”. Niestety, na razie nie są one łatwe do zrealizowania – Plany są, lecz wszystko rozchodzi się o finanse – przyznaje.

Planowana całość kompleksu treningowego, w którego skład miałoby wchodzić kilka boisk piłkarskich zapowiada się obiecująco. Najpierw jednak trzeba rozpocząć prace remontowe od tego, co już istnieje: – Za chwilę uda nam się wyremontować część boiska trawiastego, gdzie powstanie instalacja nawadaniania murawy. Do tego wymienione zostaną krzesełka oraz pojawią się nowe ławki rezerwowych. Budynek klubowy również nadaje się do remontu – mówi Jankowski.

Przeszkodą mogą być jednak kwestie formalne: – Na obiektach Walki Zabrze będą grały rezerwy Górnika oraz kilka grup młodzieżowych. Cały czas idziemy w kierunku stworzenia bazy dla Akademii Piłkarskiej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejęcie Walki Zabrze przez Akademię Górnika, wtedy będzie można spokojnie inwestować w tamtejszą infrastrukturę – uważa prezes Górnika.

W skład kompleksu na początek miałoby wchodzić do pięciu boisk. Tutaj pojawia się jednak kolejny problem: – Gdyby przejęcie Walki Zabrze doszło do skutku, chcielibyśmy zbudować dwa lub trzy nowe boiska trawiaste i sztuczne, bo jest na to miejsce. Posiadanie czterech, czy może pięciu boisk na pierwszym etapie rozbudowy bazy byłoby naprawdę super. Na pewno jest pomysł i rozmawiamy z właścicielem żeby przyspieszyć całą sprawę i znaleźć środki na inwestycje. Chcemy, aby obiekty Walki były sercem rozwoju młodzieży w Zabrzu oraz Akademii Piłkarskiej Górnika. Plany są, lecz wszystko rozchodzi się o finanse – kończy swoja wypowiedź Jankowski.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments