Arcyważny bój z Falubazem

Kaszpir  -  9 czerwca 2018 11:46
0
3412

W sobotę 9 czerwca drugi zespół Górnika rozegra spotkanie z Falubazem Zielona Góra.

Mecz z zielonogórzanami będzie szalenie istotny dla Górnika walczącego o utrzymanie w III lidze. Nasi rywale są już zdegradowani i praktycznie grają już tylko o godne pożegnanie z tą klasą rozgrywkową. Falubaz w poprzedniej kolejce pokonał Lechię Dzierżoniów, to najlepszy dowód, że goście nie są słabeuszem. Zresztą nasi najbliżsi rywale wiosną odnieśli kilka wysokich zwycięstw: 5:2 z Polonią Głubczyce, 4:1 z Miedzią II oraz najcenniejsze 4:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Najlepszym strzelcem jest Wojciech Okińczyc mający na koncie 10. zdobytych bramek.

„Trójkolorowi” muszą po prostu to spotkanie wygrać, w przeciwnym wypadku ich sytuacja stanie się bardzo trudna. Na tą chwilę tabela przedstawia się tak, że dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach zapewniają utrzymanie zabrzan na III-ligowym froncie.  O ile pojedynek z Falubazem wydaje się teoretycznie łatwiejszy do wygrania, o tyle w starciu (34. kolejka) z Gwarkiem Tarnowskie Góry o sukces będzie znacznie trudniej. Gwarek może jeszcze wówczas walczyć o awans do II ligi, więc motywacji mu nie zabraknie, a wręcz przeciwnie.

Górnik musi się oglądać na rezerwy Miedzi Legnica, bo to one mogą jeszcze zepchnąć zabrzan do strefy spadkowej. Legniczanie mają na swoim koncie 38. punktów, a więc o jedno „oczko” mniej niż nasz zespół. Przy równej ilości punktowej „Miedziowi” będą w lepszej sytuacji, ponieważ mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Górnikiem (oba mecze Górnik przegra;ł 2:3, 0:3). Z kim grają jeszcze piłkarze z Dolnego Śląska? W 33. kolejce podejmują Unię Turza Śląska, która ma tylko matematyczne szanse pozostania, ale wydaje się to mało prawdopodobne, na zbyt wiele czynników, które musiałyby zostać spełnione (Unia wygrywa oba pozostałe mecze, rezerwy Górnika oraz Pniówek przegrywają po dwa spotkania, Stilon remisuje z Miedzią II. Wtedy cztery zespoły będą mieć na koncie po 39 punktów. W dodatkowej tabeli spadają Górnik oraz Miedź, w lidze pozostają Pniówek i właśnie Unia). W ostatniej kolejce rezerwy Miedzi wybierają się do Gorzowa na mecz z niewalczącym już o nic Stilonem.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zostawić zdrowie i serce na boisku i wyrwać punkty, które przybliżą nas do utrzymania. Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz, by wspierać chłopaków w tym ważnym boju. 

Przypominamy jeszcze wynik jesiennej potyczki obu zespołów, kiedy to lepsi okzali się zielonogórzanie, a honorowego gola dla Górnika zdobył Marcin Urynowicz.

Falubaz Zielona Góra  – Górnik II Zabrze 2:1 (1:0)
1:0 – Cipior 1′
2:0 – Kobusiński 78′
2:1 – Urynowicz 90′

Górnik II Zabrze – Falubaz Zielona Góra, sobota 9 czerwca godz. 18:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments