Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Monika  -  13 sierpnia 2022 09:52
1
1441

Emocje po ostatnim spotkaniu z Rakowem jeszcze do końca nie opadły, a już czeka nas kolejne domowe starcie. Tym razem w sobotę 13.08 o godzinie 17:30, w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy, przyjdzie nam się zmierzyć z dobrze spisującą się na starcie tego sezonu – Stalą Mielec.

Jak na razie lepszym dorobkiem punktowym mogą pochwalić się goście najbliższego spotkania (7. punktów w ligowej tabeli), którzy prze startem rozgrywek skazywani byli przez wielu ekspertów na walkę o utrzymanie. Okazało się jednak, iż mielczanie zaskakująco dobrze weszli w ten sezon. Podopieczni Adama Majewskiego, jak do tej pory ograli takie drużyny jak Lech Poznań, czy Cracovię. Jedyną porażkę ponieśli z Rakowem Częstochowa, który jak doskonale wiemy, przed tygodniem poległ w starciu z naszą drużyną. 

Należy jednak zaznaczyć, że mówiąc lepszy dorobek punktowy, mówimy o zaledwie  „oczku” więcej, a sami Górnicy mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania, który jak mamy nadzieję pozwoli powiększyć nasz dorobek. 

Choć Stal wydaje się być w naszym zasięgu, to na pewno musimy uważać w tym starciu na stałe fragmenty gry mieleckiego zespołu. Zdecydowana większość goli naszych najbliższych rywali została jak do tej pory zdobyta po dośrodkowaniach ze „stojącej piłki”

Jesteśmy jednak przekonani, że przyjezdni, w najbliższym spotkaniu bardziej, niż na zdobywaniu goli, będą musieli skupić się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Spodziewamy się meczu, w którym to nasza drużyna przejmie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a intensywność na jakiej będziemy rozgrywać ten mecz zapewni nam kolejne zwycięstwo. Przypomnijmy też, że ostatnie spotkanie przy R81 między Górnikiem a Stalą, zakończyło się naszą wygraną 1-0 po bramce, nieobecnego już w Zabrzu Jesusa Jimeneza. 

„Trójkolorowi” powoli zaczynają funkcjonować pod wodzą Bartosha Gaula, jak dobrze naoliwiona maszyna. Nam pozostaje wierzyć, że ten mechanizm zacznie nabierać coraz większego rozpędu, notując serię zwycięstw z kolejnymi rywalami. Rozbudziły się nieco nasze apetyty na to, że ten sezon będzie niezwykle obfity w liczbę zwycięstw i zgromadzone punkty. 😉 Najpierw jednak czeka nas zacięty bój z groźnym przeciwnikiem.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Jan Gałązka i wszyscy na mecz