Andrzej Iwan: Stadion w Zabrzu będzie wypełniał się po brzegi

kamres  -  24 sierpnia 2013 21:06
0
971

andrzej_iwan_546

Zabrzanie są tak poukładaną i zdyscyplinowaną drużyną, że są w stanie wygrać ligę – twierdzi Andrzej Iwan, były piłkarz Górnika, z którym został trzykrotnym mistrzem Polski rok po roku.

Przed spotkaniem derbowym zapytaliśmy, na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę? – Nakoulma pomimo tego, że nie jest dobrze przygotowany do sezonu, czego nie widać, może zmienić kolej rzeczy na boisku. Bywały mecze derbowe, które rozstrzygał jeden zawodnik, natomiast siłą obu drużyn będzie kolektyw, to są derby – podkreślił i nie pomylił się w swoich osądach były zawodnik „Trójkolorowych”, bowiem Nakoulma był jednym z lepszych piłkarzy na boisku, a swój występ przypieczętował zdobyciem bramki.

Według Iwana styl gry „Trójkolorowych” nie zmienił się w porównaniu do minionego sezonu. – Wiosna nie wyszła Górnikowi najlepiej. W Polsce jest taki problem, że wiele drużyn nie trafia z formą po przerwie pomiędzy rundami, jest ona zbyt długa. W stosunku do zeszłego sezonu gra Górnika nie zmieniła się zbyt wiele, jeśli chodzi o sposób gry, taktykę oraz personalia choć doszło kilku nowych piłkarzy – zauważa Iwan. Rywalizacja o miejsce w składzie Górnika jest duża: – Tak dobrzy zawodnicy jak Łukasz Madej nie łapią się do wyjściowej jedenastki, bo nie prezentują takiego stylu gry, jakiego oczekuje trener Nawałka. 

– Górnik nie prezentuje rewelacyjnej gry, lecz jest ona solidna. To bardzo ważna cecha, która może zagwarantować nawet tytuł mistrza Polski. Oczywiście są takie drużyny jak Legia i Lech, mające zdecydowanie większy potencjał, lecz wcale nie jest powiedziane, że na przestrzeni całego sezonu Górnik nie potrafi rozłożyć sił i walczyć o mistrzostwo – twierdzi trzykrotny zdobywca mistrzostwa Polski z zabrzańskim zespołem. Według niego kolejny tytuł nie jest wcale melodią przyszłości: – Na pewno nie wykluczam, że Górnik zdobędzie w tym sezonie 15. tytuł. Legia nie jest nietykalna, co pokazał ostatnio zespół z Chorzowa. Zabrzanie są tak poukładaną i zdyscyplinowaną drużyną, że jeśli będą dobrze wyglądali motorycznie, co aktualnie pokazują, to są w stanie wygrać ligę.

Nie ma chyba człowieka w Zabrzu, któremu nie podobałby się nowy obiekt piłkarski. Do tego grona zalicza również się Iwan: – Nowy stadion to coś pięknego. Chciałbym już na nim zagrać, nawet jeśli nie jest skończony. Jedno jest pewne, że ten obiekt będzie jedynym z nowych, który będzie wypełniał się po brzegi – kończy swoją wypowiedz Andrzej Iwan.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: gwizdek24.se.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments