Andrzej Iwan o sytuacji Górnika: To może się skończyć katastrofą

Spark  -  29 października 2014 17:42
0
890

Madej_Gancarczyk_Górnik_Wisła1415
– Gdyby proces licencyjny przebiegał jak powinien, to 80 procent śląskich klubów powinno zostać usuniętych ze stopnia centralnego –
twierdzi na łamach „Przeglądu Sportowego Andrzej Iwan, były reprezentacyjny napastnik.

– Nie chcę jakoś zaszkodzić mojemu synowi, ale nie dostali nie wiadomo jakich pieniędzy. Jest źle, a jak tak dalej pójdzie, może to się skończyć katastrofą. Zapewniam pana, że gdyby cały proces licencyjny przebiegał tak jak powinien, to prawie 80 proc. śląskich klubów powinno zostać usuniętych ze stopnia centralnego – ocenił ojciec Bartosza Iwana, pomocnika Górnika.

Iwan odniósł się też do tego, jak w PZPN patrzą na kluby podczas procesu licencyjnego. – Popatrzmy na układ sił w PZPN, tam działa śląskie lobby i zawsze znajdzie się sposób, żeby Ruch czy Górnik pozytywnie ocenić. W Komisji Licencyjnej za często przymyka się oko, i tutaj mówię nie tylko o śląskich klubach, bo takich przykładów, gdzie kogoś przepuścimy, jest więcej. Prawo w ogóle nie działa, jest sztuczne, zawsze znajdzie się jakąś furtkę, żeby je ominąć. Jak na przykład ten przepis o zmianie trenera w jednej rundzie – wskazuje Iwan.

Źródło: Przegląd Sportowy
Fot.: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments