Aleksander Tobolik zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy

Kris  -  10 maja 2024 18:07
7
959

Górnik Zabrze zgłosił Aleksandra Tobolika do rozgrywek PKO Ekstraklasy. 18-letni zawodnik występował dotychczas w drugim zespole „Trójkolorowych”. W trwającym sezonie Tobolik wystąpił na trzecioligowym szczeblu 25-krotnie zdobywając w tych meczach 6. bramek.

Aleksander Tobolik jest powoływany również do reprezentacji Polski U-18. W marcowym, towarzyskim spotkaniu „Biało-czerwoni” pokonali drużynę Cypru (1:0), a utalentowany zawodnik pojawił się wówczas w wyjściowym składzie.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: 90minut.pl
Foto: ekstraklasa.org

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tego co słyszałem, Tobolik to bardzo utalentowany chłopak, ze świetnym mentalem. Na pewno więc warto, by nie tylko potrenował z drużyną trenera Urbana, ale też dostawał szanse pokazania się w meczach, jeżeli nie w końcówce tego sezonu, to w trakcie przygotowań do następnego. Zwłaszcza, że to zawodnik ofensywny, a w tej formacji na nadmiar bogactwa narzekać nie możemy (zwłaszcza, że całkiem prawdopodobne jest odejście latem Enalliego i Kapralika). A przykłady Szali czy Lukoszka pokazują dobitnie, że warto stawiać na chłopaków z Akademii Górnika.

Zapewne dużo lepszy od drewniaka w betonowych butach, pupilka Urbana.
Niech zagra, jak kiedyś zadebiutował Lubański w Górniku, kiedy miał 17 lat … i zadebiutował z górnej półki

A co z góralem – z Ciućką ?- ponoć był oceniany jako nowy Lewandowski, a słuch po nim zaginął …………. ?????

Obecnie najczęściej jest rezerwowym w drugoligowej Skrze Częstochowa, choć często wchodzi na boisko z ławki i strzelił nawet kilka bramek… Na poprzednim wypożyczeniu w Polkowicach też sobie nie poradził, więc chyba Górnik nie będzie miał z niego pożytku…

Jak mo wzrost- to dlo Urbana bydzie dobry !

Niych gro!!!!

Dobry synek.