Aleksander Paluszek nowym piłkarzem Górnika

Kaszpir  -  13 czerwca 2019 17:09
0
7920

Reprezentant Polski U- 18, a także młody, zdolny junior zasili zespół Zabrzan. Aleksander Paluszek, bo o nim mowa, podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez dwa sezony z opcją przedłużenia o jeszcze jeden rok.

Młody junior występuje na pozycji środkowego obrońcy. W poprzednich rozgrywkach Aleksander reprezentował barwy Śląska Wrocław w Centralnej Lidze Juniorów. Razem z drużyną z Dolnego Śląska wywalczył wicemistrzostwo Polski.  Na swoim koncie Paluszek zanotował 27 występów oraz 10 trafień. Aleksander miał okazję wystąpić z orzełkiem na piersi podczas spotkań reprezentacji Polski U-18 z Norwegią i Słowacją. Prezes Zabrzan, Bartosz Sarnowski, powiedział dla gornikzabrze.pl bardzo miłe słowa o młodym zawodniku, a także wyjaśnił politykę kadrową klubu:

– Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo taka jest polityka kadrowa Górnika. Przed Aleksandrem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej. Jego przyjście do Górnika dowodzi, że nie zbaczamy z kursu, dalej chcemy pracować z młodymi piłkarzami. Wierzę, że Aleksander systematycznie będzie się rozwijał, a w przyszłości Górnik będzie miał z niego wiele pożytku.

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments