Adam Wolniewicz i Daniel Liszka bliscy gry w Jastrzębiu

W.  -  25 czerwca 2019 14:05
0
3683

W trakcie zimowego okienka transferowego z Górnika Zabrze do GKS’u 1962 Jastrzębie wypożyczony został Adam Wolniewicz. Choć zawodnik miał pozostać w Jastrzębiu do zakończenia sezonu 2018/2019 wszystko wskazuje na to, że pochodzący z Rudy Śląskiej piłkarz zwiąże się z pierwszoligowcem na nieco dłużej niż wstępnie zakładano.

Do 26-letniego obrońcy w ostatnich dniach dołączył również Daniel Liszka, który w barwach GKS’u Jastrzębie rozegrał jeden mecz kontrolny. W uroczystym spotkaniu uświetniającym obchody 95-lecia Unii Turza Śląska, pierwszoligowiec nie stosując żadnej taryfy ulgowej  pokonał niżej notowanego rywala, występującego w klasie okręgowej aż 5:1. W pierwszej połowie na boisku pojawili się obaj zawodnicy Górnika.

Przypominamy, że Adam Wolniewicz jest wychowankiem Gwiazdy Ruda Śląska,
w trójkolorowych barwach obrońca zadebiutował 19 sierpnia 2016 roku w pojedynku przeciwko Pogoni Siedlce, zastępując w 69. minucie Konrada Nowaka. Od tego czasu piłkarz rozegrał w Górniku 73 mecze zdobywając jednego gola. W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 Adam zagrał w ośmiu spotkaniach Lotto Ekstraklasy, zanotował cztery występy w eliminacjach do Ligi Europy oraz ma na swoim koncie jeden pojedynek Pucharu Polski, dwukrotnie walczył także o zwycięstwo z drugą drużyną Górnika Zabrze. Już jako zawodnik GKS’u Jastrzębie, Wolniewicz zagrał w jedenastu potyczkach Fortuna 1 Ligi, zdobywając jedną bramkę i spędzając na placu gry 862. minuty. Kontrakt 26-latka z Górnikiem  obowiązuje do ostatniego dnia czerwca 2020 roku.

Daniel Liszka pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Trampkarzu 22 Biskupice. W Górniku 19-letni pomocnik debiutował 31 marca 2018 roku w ligowym spotkaniu przeciwko Sandecji Nowy Sącz, zremisowanym przez zabrzan 2:2. Wówczas lewonożny pomocnik rozegrał pełne 90 minut. Łącznie młody piłkarz w Górniku zagrał 21 razy. W sezonie 2018/2019 Daniel wystąpił w dziesięciu meczach na szczeblu Lotto Ekstraklasy, czterech spotkaniach rozegranych w ramach kwalifikacji do Ligi Europy, jednym meczu Pucharu Polski, a także dziewięciu bataliach trzecioligowego zespołu rezerw i czterech pojedynkach Centralnej Ligi Juniorów. Kontrakt młodego pomocnika wiąże go z Górnikiem do końca czerwca 2023 roku.