Adam Nawałka: Poziom sportowy to temat względny, ale „serducha” nie zabraknie

kamres  -  21 sierpnia 2013 18:02
0
857

nawalka_1314

Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze, uważa, że Wielkie Derby Śląska są równie istotne jak te krakowskie pomiędzy Wisłą i Cracovią. – Nie ma co tutaj porównywać obu meczów. To i to są wielkie derby i mam do nich taki sam szacunek – podkreślił szkoleniowiec „Trójkolorowych”.

Media donoszą, że znowu pojawiła się oferta dla Prejuce’a Nakoulmy od Tereka Grozny?

– Są pewne fakty medialne których nie komentuję. Wiemy jak ważnym zawodnikiem jest Prejuce Nakoulma jeśli chodzi o naszą grę ofensywną. Trudno byłoby go zastąpić, no ale takie jest życie i musimy odpowiednio się dostosować do tej sytuacji.

Derby będą zapewne meczem walki, bo nie liczy się w nich piękna gra, lecz końcowy wynik. Jaki poziom sportowy prezentują obie drużyny? 

– Nie chciałbym się wypowiadać na temat poziomu sportowego, jest to zawsze temat względny. Wiadomo, że obie drużyny borykają się z problemami i nie zawsze wygląda to tak, jakby trenerzy sobie tego życzyli. Jestem przekonany, że w meczu nie zabraknie „serducha”, to są derby, tutaj nie ma faworytów. Walczy się o każdy centymetr boiska. Myślę, że w takich meczach można dostrzec wiele wartości sportowych, nie tylko futbolu na najwyższym poziomie, choć chcielibyśmy żeby tak zawsze było. Zawodnicy grają z maksymalnym zaangażowaniem i dają z siebie wszystko, co jest ważne.

Które derby są bardziej emocjonujące: te z Krakowa czy na Śląsku?

– Nie ma co tutaj porównywać obu meczów. To i to są wielkie derby i mam do nich taki sam szacunek. Do każdego meczu trzeba podchodzić z pokorą. Moja etyka trenerska nie pozwala mi na to, aby przed spotkaniem dzielić punkty jak i również wypowiadać się, które derby są ważniejsze. Jedne i drugie są dla mnie ważne.

Czy jest już gotowa jakaś taktyka jak zatrzymać Marcina Malinowskiego, który zdobył dla Ruchu dwie bramki w tym sezonie?

– Marcin Malinowski jest świetnym zawodnikiem i strzela bardzo ważne gole. Mam nadzieję, że w tym meczu nie trafi do naszej siatki. Będziemy starali się grać tak, aby Marcin zwracał uwagę na nasze dobre strony. Trzeba również być czujnym, aby nie dopuścić go do sytuacji strzeleckiej, ponieważ uderza bardzo dobrze.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments