Adam Nawałka: Mecz zakończy się naszym zwycięstwem po ciężkiej walce

kamres  -  21 sierpnia 2013 16:16
0
805

konferencja_ruch_gornik_2013

Do 99. Wielkich Derbów Sląska pozostały już tylko  2 dni. Dziś w klubie odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem obu szkoleniowców oraz piłkarzy. Całości wydarzenia towarzyszyło kilkudziesięciu dziennikarzy oraz kilka stacji telewizyjnych.

Trener gości Jacek Zieliński jest pewny, że po raz kolejny uda się jego zespołowi pokonać lidera tabeli: – Spodziewamy się dobrego meczu w naszym wykonaniu, który porwie publiczność oraz dobrego wyniku. Przyjeżdżamy na Górnik z szacunkiem dla rywala ale bez strachu i respektu. Zdajemy sobie sprawę, że gramy z liderem, ale ostatnio dobrze nam idzie rozgrywanie spotkań z zespołami, którzy są na pierwszym miejscu w tabeli. Szkoleniowiec jest również pod wrażaniem nowego stadionu w Zabrzu:– Często tędy przejeżdżam, a stadion rośnie w dobrym tempie. Będzie to na pewno perełka. Cieszymy się, że możemy zagrać na takim obiekcie. Jeszcze lepiej by było, gdyby całość była gotowa i na mecz przyszłoby 30 tysięcy ludzi, wtedy te debry byłyby przez duże „D” – wybiega w przyszłość trener Jacek Zieliński

Trener Górnika Adam Nawałka z szacunkiem odnosi się do rywala: – Spodziewamy się i oczekujemy bardzo dobrego widowiska, zakończonego naszym zwycięstwem w co wierzmy. Nie będę oryginalny mówiąc to zawsze przed meczem, że szanujemy przeciwnika. Kto w zdecydowany sposób wypowiada się, że przeciwnik nie ma szans, ten nie rozumie idei sportu. W piątek zapowiada się ostra, męska gra: – W derbach nie ma faworyta i myślę, że to tym bardziej dodaje uroku temu meczowi. Drużyny będą walczyły o każdy metr boiska. Mam taką gorącą nadzieję, jak wszyscy moi piłkarze, że piękny mecz zakończy się naszym zwycięstwem po ciężkiej walce – kończy swoją wypowiedź trener Górnika.

Zespół z Chorzowa nie planuje żadnych zgrupowań przed meczem: – Ustalenia są takie, że przed meczami późnym wieczorem nie robimy zgrupowań. Spotkamy się z zespołem w dniu meczu i będzie czas na ostatnie odprawy i analizy. Póki co, zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Jak zwykle wszystko zweryfikuje życie, czyli wynik meczu – mówi trener Ruchu. Zupełnie inna sytuacja jest w Zabrzu: – Stosowaliśmy manewr spotkań w dniu meczu, na wspólnym obiedzie i odprawie. Natomiast sami zawodnicy wystąpili z propozycją, by krótkie zgrupowania były przed meczami ligowymi. Myślę, że jest to słuszne, bo sprzyja odpowiedniej koncentracji. Wtedy można wszystko jeszcze raz przeanalizować, wygłosić indywidualne uwagi. Przed spotkaniami stosujemy również dietę i odpowiednie posiłki – zdradza trener „Trójkolorowych”.

Kto z kontuzjowanych w Górniku nie zagra w Wielkich Derbach Sląska?: – Nie mogą wystąpić Przemek Oziębała, Konrad Nowak, Bartek Iwan i Tomek Wełnicki. Ten ostatni musiał poddać się zabiegowi zespolenia kości. Uraz nieprzyjemny, Tomek upadł podczas treningu i pękła mu kość w dłoni. Dwa dni temu miał zabieg. Pozostali piłkarze w komplecie są do mojej dyspozycji. Osiemnastka będzie podana dopiero jutro, po ostatnim treningu – mówi trener Nawałka. Z kolei w Ruchu, również znalazło się kilku piłkarzy z urazami: – Od dłuższego czasu z urazem boryka się Maciej Sadlok. Oprócz niego zabraknie ostatnio kontuzjowanych Piotra Stawarczyka i Artura Gieragi – zdradza trener Zieliński.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments