Adam Nawałka: „Cały czas trenujemy i mamy pomysł na grę”

kamres  -  31 lipca 2013 17:44
0
919

nawalka2_1314

– Nasza kadra jest stabilna, lecz będziemy chcieli przeprowadzić jeszcze kilka transferów na odpowiednie pozycje – powiedział na pierwszej w tym sezonie konferencji prasowej trener „Trójkolorowych” Adam Nawałka.

Roosevelta81.pl: Szymon Skrzypczak był sprowadzany na Roosevelta z myślą o strzelaniu bramek, tym czasem zawodnik nie wystąpił jeszcze w barwach Górnika.

Adam Nawałka: – W składzie jest rywalizacja o meczową osiemnastkę, każdy otrzymuje szanse na treningach, w grach kontrolnych, sparingach. Wystarczy spojrzeć na statystyki, że Skrzypczak cały czas grał i dostawał szanse. Młody zawodnik nie gra nie dlatego, że tak chce trener. Decyduje forma i trzeba reprezentować jakiś poziom gry. Gdyby strzelanie goli było takie proste, to moglibyśmy sprowadzić każdego piłkarza i strzelałby bramki.

Na jakie pozycje, Górnik poszukuje wzmocnień?

– Nie mogę zdradzać na jakie pozycje poszukujemy wzmocnień, są to sprawy wewnętrzne klubu. Musimy się wzmocnić w kilku formacjach, tak żeby kadra była stabilna jakościowo, bo to jest ważne. Wiosna nam pokazała, że brakuje jakości. Odszedł Arkadiusz Milik, kontuzję złapali Michał Bemben i Seweryn Gancarczyk, a Paweł Olkowski musiał zostać przesunięty do obrony. Nagle rozsypały się cztery pozycje i straciliśmy siłę ofensywną, dlatego musimy się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Cały czas trenujemy i mamy pomysł na grę.

Sztab szkoleniowy podpisał już nowy kontrakt z klubem?

– To jest sprawa Zarządu Górnika.

Doszło już do jakiś ustaleń?

– Tak, ustalenia już są, natomiast ja prosiłem żeby najpierw kontrakty podpisać ze sztabem szkoleniowym, a dopiero później ze mną.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments