Adam Nawałka: Bardzo mnie cieszy, że zawodnicy byli rozczarowani wynikiem

kamres  -  30 sierpnia 2013 21:12
0
1104

nawalka_konferencja_1213

W kolejnym ważnym meczu Górnikowi uciekły kolejne dwa cenne punkty: – Po objęciu prowadzenia nasza gra zaczęła dobrze wyglądać, ale oddaliśmy inicjatywę rywalom,  jak w meczu z Ruchem – żałował na konferencji prasowej trener Adam Nawałka.

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze): – Bardzo mnie cieszy, że zawodnicy byli rozczarowani wynikiem. To znaczy, że Górnik walczy w każdym meczu o trzy punkty i to, że nasza praca przynosi efekty. W dalszym ciągu wierzymy, że drugi mecz w którym oddajemy punkty w drugiej połowie, nie spowoduje odwrócenia sytuacji. Zawodnicy ciężko trenują, nieszczęścia nas nie opuszczają – mam na myśli kontuzję Adama Dancha. Lukę w obronie trzeba będzie jakoś wypełnić, ale nie możemy załamywać rąk. Trzeba to tak poukładać, by w następnym meczu Górnik nie stracił na jakości.

– Uważam że tempo meczu było bardzo dobre. Po objęciu prowadzenia nasza gra zaczęła dobrze wyglądać, ale oddaliśmy inicjatywę rywalom,  jak w meczu z Ruchem. Niepotrzebnie zaczęliśmy grać długimi piłkami, a przewaga wzrostowa środkowych obrońców sprawiała, że było to skazane na niepowodzenie. Chaos w naszej grze wykorzystała Lechia. W wielu fragmentach gry traciliśmy kontrolę. Efektem tego były rzuty wolne gry z bocznych stref czy rzuty rożne. Po jednym z nich sędzia podyktował jedenastkę i straciliśmy gola. Mamy nad czym myśleć. Przeanalizujemy to spotkanie, wyciągniemy wnioski, by błędy w następnych meczach się nie powtarzały – podsumował mecz trener Adam Nawałka na konferencji prasowej i odniósł się również do kontrowersyjnej sytuacji, w której Górnik stracił prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym: – Nigdy nie analizuję na gorąco decyzji sędziego. Zawsze przyjmujemy je tak, jak powinno być, czyli nie komentujemy. Myślę, że nie ma co dolewać oliwy do ognia. Sędzia podjął taką decyzję i ja to szanuję.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments