Adam Matysek prezesem Górnika

kesera  -  16 lutego 2023 19:27
9
2725

Rada Nadzorcza Górnika Zabrze S.A. powołała Adama Matyska na funkcję Prezesa Zarządu. 

Adam Matysek urodził się 19 lipca 1968 roku w Piekarach Śląskich. Podczas bogatej kariery piłkarskiej dał się poznać jako świetny bramkarz. Poważną przygodę z piłką rozpoczął w Zagłębiu Wałbrzych. Jego kolejnym klubem był Śląsk Wrocław. Począwszy od sezonu 1993/94 karierę z powodzeniem kontynuował na niemieckich boiskach. Reprezentował barwy Fortuny Koln, FC Gutersloh oraz Bayeru Leverkusen. Był również uznanym i cenionym kadrowiczem. W reprezentacji zaliczył 35. meczów. Znalazł się w kadrze trenera Jerzego Engela na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. W roku 2000 Adam Matysek zdobył piłkarskiego oskara w kategorii piłkarz roku. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował między innymi w FC Nurnberg jako trener bramkarzy.  W latach 2016 – 2018 pełnił funkcję dyrektora sportowego w Śląsku Wrocław. 

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze! Powodzenia Adamie!Klub był ponad pół oku bez sternika,pra na działanie,Kadra musi być dobra!

Jan Gałązka kto będzie sternikiem? Ha ha

Super..
Nastepna kukla…
Zero wiedzy I doswiadczenia.
Spierdoli sie to zobaczy co jest.
I studia chyba tez ma…

Kabaretu ciąg dalszy ale to już ostatni odcinek facet bez znajomości bez poważnych pieniędzy położył Śląsk Wrocław w 24 miesiące Górnika położy w 3 to jest wariactwo co się w Górniku wyprawia miałem nadzieje że skoro tyle czasy trwa wakat na stanowisku prezesa to trwają poszukiwania kogoś kompetentnego niestety nie szkoda Cię klubie mój kochany

A po polsku dałbyś radę to napisać?

Pamiętam jak przed ms 2002 Adam Matysek miał epizod w Zagłębiu Lubin. Przyjechali na mecz do Zabrza (skończyło się bodajże 2-2). Miał nadzieje ze się do kadry na mistrzostwa załapie ale był bez formy to nasi kibice śpiewali mu „kup se dekoder matysek kup se dekoder” jako jedyne rozwiązanie ogladania mistrzostw na zywo:). I pamiętam dokładnie jak Adam podziękował za przyspiewke kibicom wystawionym srodkowym palcem. …. minęło ponad 20 lat no i patrzcie prezesem Górnika został.

małe sprostowanie to był mecz Górnik – Radomsko 4-1 (24.03.2022)
https://www.youtube.com/watch?v=pBbuyr1yR1I&ab_channel=VHSRetroSport, słychać przyśpiewkę (1:35:40)

No to do dzieła Panie Adamie roboty jest pelno a trzeba ogarnoć ten klub.

Klubowy prezes jest tylko słupem, wykonującym polecenia właściciela. Nie ma nic do gadania, a jedynie będzie tym, który prezentuje nowe nabytki do klubu robiąc z nimi i z koszulkami zdjęcia. W sumie koń też mógłby zostać prezesem klubu, jeśli dawno temu w starożytnym Rzymie został senatorem.