Adam Danch: Zarzuty z Warszawy nas nie ruszają

kamres  -  8 czerwca 2015 17:20
0
775

Danch_Górnik_Zawisza1415

W Warszawie powinni zrozumieć, że trzeba udowodnić mistrzowską formę we wszystkich spotkaniach. Mogli przecież wygrać z Lechem, a tego nie zrobili. Teraz mają do wszystkich wielkie pretensje – mówi w rozmowie z Roosevelta81.pl, Adam Danch, kapitan Górnika Zabrze.

Zawodnicy Górnika przegrali z Legią, choć porażka nie była tak wysoka jak w przypadku meczu z Lechem. – Spodziewaliśmy się trudnych warunków i takie były. W Warszawie zawsze nam się ciężko gra. Po bardzo wysokiej porażce z Lechem chcieliśmy się zrehabilitować, ale się nie udało.

Przed spotkaniem z Lechem pojawiły się informacje, że Górnik odpuści mecz. Dodatkowo na sile te plotki przybrały, gdy Henning Berg, trener Legii miał pretensje do Górnika. – Zarzuty z Warszawy nas nie ruszają. Legia miała 37. kolejek, aby pokazać swoją wyższość, a tego nie zrobiła. Na finiszu rozgrywek w Warszawie wielkie oburzenie. Nie zwracam uwagi na takie rzeczy, jak zachowanie po golu. W Warszawie powinni zrozumieć, że trzeba udowodnić mistrzowską formę we wszystkich spotkaniach. Mogli przecież wygrać z Lechem, a tego nie zrobili. Teraz mają do wszystkich wielkie pretensje. – odpowiada na fałszywe zarzuty kapitan.

Górnicy już po meczu w Warszawie rozpoczęli urlopy. Jakie plany ma nasz kapitan? – Chcę teraz wypocząć i powoli trzeba myśleć już o następnym sezonie. Ten sezon pokazał, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Tracimy zdecydowanie za dużo bramek. Musimy więcej popracować jako cała drużyna – przestrzega obrońca zabrzan.

Przedsezonowy cel został zrealizowany, jednak po ostatnim meczu czuć spory niedosyt. – Zajęliśmy 7. miejsce na zakończenie sezonu. Oczywiście mogło być lepiej, ale najwidoczniej jesteśmy na tym miejscu, na które zasłużyliśmy. Staraliśmy się i walczyliśmy, ale jest spory niedosyt.

Górnik w nowym sezonie będzie grał z Zagłębiem Lubin, oraz z Termalicą z tymi zespołami zagramy również w letnich sparingach. – Do ekstraklasy wchodzą teraz dwie mocne drużyny, czyli Zagłębie i Termalica. Trzeba się dobrze przygotować do nowego sezonu. W niektórych meczach pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, ale nie można zapominać o tych słabszych spotkaniach one nie mogą się znów powtórzyć w przyszłości. Mam na myśli wysokie porażki z Lechem czy z Wisłą. – zakończył Danch.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments