Adam Danch: „Chcemy, żeby kibice byli z nas zadowoleni”

kamres  -  31 lipca 2013 13:42
0
1174

danch_konferencja_1213

Dziś w Zabrzu odbyła się pierwsza przedmeczowa konferencja prasowa w tym sezonie. Już w niedzielę czeka nas pojedynek z Piastem Gliwice. Przeciwnik zdobył jak na razie komplet punktów, więc potyczka zapowiada się bardzo ciekawie.

– Piast jest bardzo dobrą drużyną, która cały czas się rozwija, z przyszłością o solidnych fundamentach ekonomicznych. Podchodzimy do tego spotkania z dużą wiarą i optymizmem. Chcemy wygrać ten mecz, a nasza jakość gry jest coraz lepsza – twierdzi Adam Nawałka. – Rywale są w dobrym rytmie meczowym bo grali w Europejskich Pucharach. Zespół potrafi wychodzić obronną ręką z trudnych sytuacji. To drużyna z charakterem, reaguje na wydarzenia na boisku – chwali zabrzański szkoleniowiec najbliższych przeciwników. – Jesteśmy przygotowani na bój od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka. Najważniejsze jest wykonanie planu na boisku. Chcemy wygrać i rozpocząć sezon w Zabrzu trzema punktami popartymi dobrą grą – kończy swoją wypowiedź trener Nawałka.

Ostatni mecz w wykonaniu Mariusza Przybylskiego był bardzo udany, a występ przypieczętował zdobyciem bramki. – Mecz w niedzielę będzie zdecydowanie trudniejszym pojedynkiem niż ten z Podbeskidziem. Przeciwnik zapewne przeanalizuje naszą grę. Z pewnością nie będziemy więc mieli tyle miejsca, co ostatnio. Możemy spodziewać się raczej solidnego krycia ze strony rywali i będzie ciężko, ale poradzimy sobie z tym – twierdzi jeden z bohaterów meczu w Bielsku.

O randze wydarzenia zdaje sobie sprawę również kapitan zespołu z Zabrza: – Nie będzie to łatwe spotkanie, ale gramy u siebie. Górnik Zabrze to 14-krotny Mistrz Polski i musimy pokazać się z jak najlepszej strony, żeby kibice byli z nas zadowoleni – mówi Adam Danch.

W meczu przeciwko Piastowi Gliwice nie zagrają kontuzjowani: Oleksandr Szeweluchin, Antoni Łukasiewicz oraz Przemysław Oziębała.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments