Do czterech razy sztuka? Rezerwy rozpoczną w Turzy Śląskiej

Kaszpir  -  31 marca 2018 11:33
0
2322

W Wielką Sobotę 31 marca drugi zespół Górnika rozpocznie (w końcu) swoje III-ligowe zmagania w grupie 3. Zważywszy na to, że trzykrotnie przekładano bądź odwoływano już start Górnika II, adekwatne do tej sytuacji jest stare przysłowie do…czterech razy sztuka. Miejmy nadzieję, że aura pozwoli już piłkarzom regularnie grać. 

Na pierwsze spotkanie piłkarze rezerw udadzą się do Turzy Śląskiej, gdzie przeciwnikiem będzie zespół Unii. Gospodarze tego meczu zdołali już w tym roku rozegrać jedno spotkanie ligowe, nie będą go jednak mile wspominać. Mianowicie w ramach 18. kolejki III ligi, zespół Unii został rozbity przez KS Polkowice aż 6:0. W sumie zespół z Turzy Śląskiej w rozegranych 18 meczach zgromadził tyleż właśnie punktów. Obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli, jest to lokata zagrożona bezpośrednio spadkiem. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole naszych najbliższych rywali są Dawid Hanzel (9 goli) oraz Sławomir Musiolik (8). 

W jesiennym pojedynku obu zespołów lepszy okazał się Górnik, zwyciężając drużynę z Turzy Śląskiej 3:1. Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie fakt, że duet szkoleniowy w Unii tworzą – Józef Dankowski oraz Marek Kostrzewa Przypomnijmy, że to właśnie tych znakomitych w przeszłości zawodników Górnika (po 4 tytuły Mistrza Polski w latach 1985-88) zastąpił w roli trenera drugiego zespołu – Wojciech Gumola. 

Dorobek zabrzan po rundzie jesiennej przedstawia się następująco. Osiem zwycięstw i tyle samo porażek, dodajmy do tego jeden remis, co daje 25 pkt. W tym momencie „Trójkolorowi” zajmują 12. lokatę w tabeli, pamiętajmy jednak, że wiosną jeszcze o ligowe punkty nie było dane im zagrać.

Unia Turza Śląska – Górnik II, sobota (31 marca) godz. 14:00, stadion Turza Śląska, ul. Bogumińska 17. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments