1/8 Pucharu Polski: Raków -Górnik. Zimowe granie na przełamanie

Kris  -  10 lutego 2021 16:50
0
3514

W środę 10 lutego w Bełchatowie, dojdzie do pojedynku 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Górnikiem Zabrze. Spotkanie zaplanowano na godz. 20:30.

Pucharowy pojedynek będzie szansą dla obu drużyn na przełamanie po słabym ligowym starcie. „Trójkolorowi” w dwóch spotkaniach zdobyli tylko punkt, remisując przy Roosevelta z Lechem Poznań. Rewelacja jesieni, za jaką uważany był Raków, rozpoczęła ten rok jeszcze gorzej. Częstochowianie ponieśli dwie porażki. Fakt, że z zespołami ścisłej czołówki (Pogoń – lider, Legia – vice), aczkolwiek mając najwyższe ambicje, właśnie w takich meczach trzeba się sprawdzać. 

W ubiegłorocznych rozgrywka Tysiąca drużyn – zarówno Górnik, jak i zespół spod Jasnej Góry – zawiodły. Zabrzanie odpadli już na etapie 1/16 ulegając w Łodzi ŁKS-owi. Raków dobrnął jedną rundę dalej, ale tam musiał uznać wyższość Cracovii, która okazała się lepsza w konkursie rzutów karnych.

Środowe spotkanie będzie także okazją do rewanżu za jesienne ligowe spotkanie. Wówczas to, Raków rozmontował nasz zespół (1:3), choć to Górnicy pierwsi objęli prowadzenie. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments