1/32 Pucharu Polski: Polonia Środa Wielkopolska – Górnik Zabrze 0:6. Pewny awans i grad bramek

Kibic  -  25 września 2019 17:25
0
4382

Górnik Zabrze awansował do następnej rundy Pucharu Polski. W 1/32 „Trójkolorowi” uporali się z zespołem Polonii Środa Wielkopolska 0:6. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Przemysław Wiśniewski, Ishmael Baidoo, Michał Koj, Łukasz Wolsztyński, Piotr Krawczyk oraz  Kamil Zapolnik.

Początek spotkania był wprost wymarzony dla Czternastokrotnego Mistrza Polski. Zabrzanie już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Wszystko za sprawą „Wiśni”, który wykorzystał dośrodkowanie Manneha i wpakował futbolówkę do siatki. Chwilę później Górnicy mogli kolejny raz świętować. Baidoo dostał prostopadłe podanie i na pełnej szybkości wbiegł w pole karne. Precyzyjne uderzenie podwyższyło rezultat na 0:2. Trójkolorowi pewnie prowadzili grę i konstruowali ciekawe akcje, czego skutkiem było kolejne trafienie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Koj. Michał pokonał Frąckowiaka, zdobywając tak zwaną brazylijską bramkę, czyli od poprzeczki. Górnik miał jeszcze swoje szanse, lecz w pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. Zabrzanie schodzili na przerwę z wynikiem 0:3 oraz satysfakcją, że gospodarze nie stworzyli praktycznie żadnej klarownej okazji.

W drugiej połowie „worek z bramkami” rozwiązał Łukasz Wolsztyński. Wolsztyn wykorzystał jedenastkę, którą podyktował sędzia Aluszyk za zagranie ręką defensora Polonii w polu karnym. Chwilę potem do siatki trafił sprowadzony w ostatnim okienku transferowym Piotr Krawczyk. Dla młodego Polaka jest to debiutancka bramka w oficjalnym spotkaniu. Dwie minuty później po raz kolejny pada bramka dla Trójkolorowych. Drugą w tym spotkaniu jedenastkę wykorzystał Kamil Zapolnik. Górnik Zabrze pewnie pokonał Polonię Środa Wielkopolska 0:6 i awansował do następnej rundy Pucharu Polski. Teraz musimy czekać na losowanie, aby poznać kolejnego rywala.

Mamy nadzieję, że wysokie zwycięstwo przełoży się na morale zespołu i w sobotę na Roosevelta zaowocuje w meczu z Lechem Poznań.

Polonia Środa Wlkp – Górnik Zabrze 0:6 (0:3)

0:1 – Wiśniewski, 2′
0:2 – Baidoo, 8′
0:3 – Koj, 19′
0:4 – Wolsztyński, 63′ (k)
0:5 – Krawczyk, 68′
0:6 – Zapolnik, 70′ (k)

Polonia: Frąckowiak – Kozłowski, Wujec, Skrobosiński, Borucki, Kujawa, Zgarda, Nowak (78′ Ceglewski), Szynka, Żegleń, Wilk (86′ Robaczyński)
Rezerwowi: Ceglewski, Janczar, Górzyński, Słabikowski, Draszczyk, Robaczyński, Henriquez, Chraplak
Trener: Krzysztof Kapuściński

Górnik: Kudła – Arnarson, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj, Kopacz (54′ Zapolnik), Matuszek, Manneh (85′ Matras), Baidoo (64′ Bainović), Wolsztyński, Krawczyk
Rezerwowi: Chudy, Sekulić, Jimenez, Angulo, Zapolnik, Ściślak, Matras, Bainović, Janża