ROW ograł lidera, GKS również wygrał, a Wisłoka zremisowała

Milo  -  20 września 2014 20:18
0
1099

GKS_Katowice_Widzew_1415

Doskonałe nastroje panują w Rybniku, bo ROW wygrał z liderującym MKS-em Kluczbork 1:0 oraz w Katowicach, gdzie GKS przed własną publicznością pokonał Pogoń Siedlce 3:2. W Dębicy Wisłoka bezbramkowo zremisowała z Chełmianką Chełm.

W II-lidze coraz lepiej spisujący się ROW Rybnik pokonał w meczu wyjazdowym obecnego lidera MKS Kluczbork. Gol był autorstwa Bodziocha, który wykorzystał swój wzrost i głową skierował piłkę do siatki. Dzięki zwycięstwu rybniczanie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli II ligi.

Spotkanie rozgrywane w bardzo dobrym tempie było również przy Bukowej i trzymało kibiców w napięciu do samego końca. Tradycyjnie na listę strzelców jako pierwszy wpisał się najlepszy strzelec Goncerz. Po 4 minutach GKS wygrywał już 2:0, a gola strzelił były zawodnik Górnika – Pitry. Wydawało się, że GKS utrzyma ten wynik do przerwy, jednak tuż przed gwizdkiem arbitra goście znaleźli drogę do bramki. Na 18 minut przed końcem Goncerz dołożył swojego drugiego gola. W końcówce znów obudzili się przyjezdni i złapali kontakt za sprawą Dziubińskiego. Po tym spotkaniu GKS zajął pozycję wicelidera na zapleczu ekstraklasy!

Po ostatnich porażkach swój mecze zremisowała Wisłoka. Z przebiegu spotkania kibice Wisłoki mogą być zadowoleni z podziału punktów w starciu z wyżej notowaną Chełmianką. Ekipa z Dębicy nadal znajduje się w strefie spadkowej.

MKS Kluczbork – ROW Rybnik 0:1 (0:0)
0:1 – Bodzioch, 51′

GKS Katowice – Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)
1:0 – Goncerz, 12’2:0 – Pitry, 16′
2:1 – Demianiuk, 45′
3:1 – Goncerz, 72′
3:2 – Dziubiński, 79′

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 0:0