Milo  -  1 lipca 2015 13:03
0
1084

Iwan_Górnik_Korona1415

Górnik Zabrze pokonał w sparingu rumuński zespół FC Viitorul Constanţa 2:0. Na listę strzelców wpisali się Skrzypczak i Iwan.

W środę o godz. 11 Górnik Zabrze rozegrał pierwszy mecz towarzyski podczas zgrupowania w Opalenicy. Rywalem “Trójkolorowych” był rumuński  FC Viitorul Constanţa, którego trenerem jest dobrze znany Gheorghe Hagi, który w przeszłości grał m.in. w Barcelonie i Realu Madryt. Warto dodać, że rywale zakończyli poprzedni sezon na 11. miejscu w rumuńskiej ekstraklasie.

Szansę gry od początku dostał Marcin Urynowicz oraz Kamil Cupriak. Już w pierwszych minutach meczu, po szybkiej akcji na linii Gergel – Urynowicz – Grendel, piłkę otrzymał Kurzawa, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę. W drugiej połowie tradycyjnie trenerzy zdecydowali się na zmiany, a na murawie oglądaliśmy m.in. Przyrowskiego, nowego bramkarza Górników. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy było już 1:0. Strzelcem gola był Skrzypczak, który wykorzystał dośrodkowanie Gwaze. Kolejne trafienie przeważających Górników było kwestią czasu. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Słodowy, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Iwan, tym samym ustanawiając wynik meczu. Dla Iwana to już drugie trafienie w drugim meczu sparingowym.

W samej końcówce rywale mieli znakomitą okazję na honorowe trafienie, ale w sytuacji sam na sam z Przyrowskim rywal uderzył niecelnie. Kolejny sparing zabrzanie zagrają w sobotę 4 lipca, a rywalem będzie cypryjski AEK Larnaka.

Górnik Zabrze – FC Viitorul Constanta 2:0 (0:0)
1:0 – Skrzypczak, 50′
2:0 – Iwan, 67′

Górnik Zabrze: Kasprzik (46′ Przyrowski) – Danch (46′ Słodowy), Kopacz (46′ Szeweluchin), Kosznik (46′ Magiera), Gergel (46′ Gwaze), Przybylski (46′ Sobolewski), Grendel (46′ Teichman), Kurzawa (46′ Madej), Cupriak (46′ Jeż), Piasecki (46′ Iwan), Urynowicz (46′ Skrzypczak)
Trener: Józef Dankowski

FC Viitorul Constanţa: Albut (70′ Rîmniceanu) – Putanu, Gavra, Nedelcu, Vasilache (46′ Vînă, 64′ Mitache), Marin (74′ Achim), Perju, Miselaricu, Mitrita, Hodorogea (64′ Casap), Benzar.
Trener: Gheorghe Hagi