Zawsze niewinna, zawsze pokrzywdzona i oskarżająca

Kibic  -  7 marca 2023 18:33
50
16441

Sobotni mecz z Legią Warszawa był piłkarskim i kibicowskim świętem w Zabrzu. Niemal komplet widzów zasiadł na trybunach naszego Stadionu. Trójkolorowi Kibice, znów udowodnili, że są z Górnikiem i na dobre i na złe. Atmosfera meczu na długo zostanie w pamięci, mimo niekorzystnego wyniku. Goście ze stolicy jednak swą dumą i wyniosłością potrafią zostawić rysę i skazę. No cóż…kultury trzeba się nauczyć niezależnie od wszystkiego.

Do napisania tego komentarza, skłoniły nas refleksje po opublikowanym przez Pana Szymczyka artykule na portalu legia.net. To przykre, że ludzie ze środowisk Legii zawsze muszą stworzyć atmosferę niesmaku, wrogości. Widać ich kompleksy i buta jest silniejsza niż normalna sportowa rywalizacja. Z drugiej strony dziwić to nie może, gdyż przykład jak prowokować biorą zarówno z zachowań piłkarzy z Łazienkowskiej jak i osób z Klubu. By nie być gołosłownym chcemy przytoczyć kilka przykładów. Pan Szymczyk w swoim artykule dziwi się wrogości w Zabrzu, przytaczając niczym niepoparty rzekomy fakt.
– Pod koniec pierwszej połowy spotkania w miejscu, gdzie siedziałem i robiłem zdjęcia pojawił się miejscowy fotograf, a po chwili podszedł do niego człowiek w klubowym dresie – prawdopodobnie pracownik klubu lub ktoś powiązany z zespołem. Sytuacja miała miejsce chwilę po tym, jak Robert Dadok upadł w polu karnym Legii po kontakcie z Pawłem Wszołkiem i zespół Górnika domagał się podyktowania „jedenastki”.
Wywiązała się taka dyskusja rozpoczęta przez człowieka w dresie Górnika Zabrze.
– Był karny?
– Karny jak ch… nie ma o czym gadać.
– To pi… z Warszawy, jak ja ich k… nienawidzę. Po ch.. Warszawę odbudowywano po wojnie. Po co to komu było?!”
Reasumując …. jakiś człowiek do jakiegoś człowieka wypowiada słowa przywołane wyżej, oczywiście rzekomy autor słów ma na sobie dres Górnika. Brak jakiegokolwiek poparcia może nasuwać myśli o bogatej wyobraźni autora lub po prostu chęci prowokacji. No cóż, przyjmijmy, że taka sytuacja miała miejsce. I rzekomy ktoś z innym ktosiem przeprowadził taką dyskusję. W sumie nic dziwnego. Legia i jej kibice obrażali wielokrotnie Górny Śląsk, Zabrze, Górnika. Kierowali bluzgi pod adresem Łukasza Podolskiego. Dlaczego zatem tak bardzo krzywdzi i dziwi ewentualne odwzajemnienie niechęci? To zostawmy już socjologom.

Chcieliśmy tylko zasygnalizować, iż biedni, pokrzywdzeni, przestraszeni goście z Warszawy wcale tacy idealni i grzeczni nie są. Abstrahując już od karygodnego i prostackiego zachowania zawodnika Josue, po czerwonej kartce, przywołamy fakty z udziałem „dziennikarzy” ze środowisk portali związanych z Legią.
1) Po ostatnim gwizdku sędziego jeden z obecnych na trybunie prasowej „dziennikarzy”, wyraźnie cieszący się ze zwycięstwa swojego Klubu wymachuje środkowym palcem w kierunku Kibiców na trybunie Torcidy. Prowokuje uniesionymi palcami złożonymi w kształt elki. Zaobserwowane zostało to zachowanie przez obecnych na trybunie prasowej dziennikarzy. Szkoda, że ochrona nie postanowiła delikwenta po prostu wyprowadzić lub skonfrontować jegomościa z pozdrawianymi przez niego kibicami. Chyba, że warszawska kultura takie gesty, jak środkowy palec uważa za grzeczne i serdeczne. Zostawmy do oceny innym.
2) O wybitnej sympatii i kulturze gości ze stolicy świadczy też fakt, który miał miejsce w sali konferencyjnej po meczu, kiedy to dwóch „dziennikarzy” opowiada sobie o tym jaka bieda i brudasy żyją w Zabrzu. Szkoda tylko jednego, że Ci którzy byli tego świadkami, nie zareagowali natychmiast w trakcie konferencji. No cóż, jedni z domu wynoszą kulturę, inni telewizor. Widocznie w stolicy ta kultura występuje rzadziej.
3) Sam Rzecznik Legii widać również biegły nie jest w znajomości savoir vivre. Podczas trwania konferencji, był tłumaczem trenera Runjaicia. Poczuł się niezwykle ważny i postanowił nie tłumaczyć niewygodnych dla Legii pytań, a samodzielnie wdawać się w polemikę z przedstawicielem bardzo szanowanej w całym kraju gazety sportowej. Nawet upomnienie prowadzącego konferencję prasową Rzecznika Górnika nie do końca zadziałało.

To tylko kilka przykładów postaw gości z Warszawy, którzy tak chętnie krytykują, tak bardzo są pokrzywdzeni, tak bardzo czują się ponad innymi. Niestety, fakty mówią same za siebie. Gdziekolwiek jesteś, komukolwiek kibicujesz kultury musisz się nauczyć, a to widocznie niektórym nie wychodzi nawet w ich „rodzinnej” Warszawie.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
50 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No cóż warszawskie słoiki i czerwone kmery z Sosnowca rodem ze wsi kieleckich, to jedna, wielka wsiowa rodzina.
Rodowitych warszawiaków na meczach L , jak na lekarstwo.To kołtuństwo zawsze jest pokrzywdzone, niewinne i oskarżające…Świetny artykuł. Gratuluję autorowi, ja, mieszkaniec Będzina, urodzony w Czeladzi, od dziecka kibic ukochanego Gornika Zabrze !

Pamiętaj, że to głównie z takich mieścin jak Twoja walą do Warszawy drzwiami i oknami tworząc ten „unikalny” klimat tałatajstwa ;). A prawdziwych warszawiaków z krwi i kości uwierz mi, że jest naprawdę sporo, i to nie takich z pierwszego pokolenia. Więc żabolu zamilcz, bo do każdego większego i lepiej rozwiniętego miasta regionu przyjeżdżają słoiki. Podpytaj też dziadka czy pradziadka ilu ludzi ze Śląska z pocałowaniem ręki przystało na odbudowę stolicy w zamian za przydzielone później mieszkanie.

Prawdziwy warszawiak jest kibicem Polonii.

Serdecznie pozdrawiam. Mieszkam w Dąbrowie Górniczej i jestem wiernym kibicem Górnika Zabrze. Kiedyś bardzo często jeździłem na Roosevelta, teraz już trochę mniej.

Dzięki. W Czeladzi jest sporo kibiców KSG. Czasami spotykam na wschodniej trybunie kibiców z…. Sosnowca-Zagorza. A z moją młodszą córcią, ktora mieszka w Dabrowie Gorniczej jeździmy razem na mecze na Roosevelta 81. Czasami dołącza do nas starsza córcia, ktora teraz mieszka w Gliwicach- Łabędach na Kopernika. Ws,yscy kibicujemy KSG..

Cham ze wsi może wyjść ale wieś z chama nigdy. Tacy są warszawiacy.

przyjezdni warszawiacy, twoj brat siostra koledzy , przenoszą wieś do Warszawy a potem taki smierdziel jak Ty moze pisać komentarze i jechac po wwa.

Co kompleksik?

No cóż, musimy wszyscy zrozumieć jedno. Rodowitych Warszawiaków po prostu nie ma. Wszystko to co widzimy w Warszawie to przyjezdni. I to nie przyjezdni z miast, to przyjezdni z wiosek i wsi. Jedni przyjechali dobrowolnie, inni bo im kazano, ale ogólnie to wszystko to biedni wieśniacy. Co prawda teraz już w drugim lub trzecim pokoleniu, ale nadal wieś w nich siedzi. Oni nigdy nie zrozumieją miejskości i idącej za tym pewnej kultury. Kury, krowy i świnie nie zwracają uwagi jak się zachowujesz więc zachowywać się nie potrafisz. Musimy ich zrozumieć, ale pomóc nie jesteśmy w stanie. Tak to już będzie.

josue,jedrzejczyk warszafiacy z dziada pradziada,baby prababy.

Josue to burak idealnie pasujący do starej k…

Pełna zgoda. A odbudowa tego złodziejskiego miasta była błędem. I jeszcze z naszych cegieł.

Czego ty taki głupi

Niestety co do cegieł to prawda..czy ci się to podoba czy nie..Wsiawe odbudowali z cegieł z wyburzonych kamienic w Bytomiu Nysie Raciborzu i wielu innych miast

Akurat z tymi ceglami to bzdura!Gruzu w Warszawie bylo az za duzo.Okolice Warszawy zawieraja b.duzo gliny na
cegly-zaraz po wyzwoleniu z niemieckiej niewoli powstalo pare setek malych cegielni.Warto wiedziec,ze transport cegiel to wiekszy koszt niż produkcja!
Caly problem powstal z „cegielka na odbudowe stolicy „-to haslo ale wszyscy musieli placic(!)-pieniadze a nie cegly!!!

I tu kolega się myli, gliny było dość a cegieł nie było do lat 90-tych

F.O.S-Fundusz Odbudowy Stolicy – tak to się kiedyś nazywało . Składki na Śląsku płacili wszyscy pracujący

Cegły też były głównie pozyskiwane z Wrocławia

Aha no nie zapomnijcie jeszcze panowie z Torcidy wywiesić transparentów z okazji Powstania Warszawskiego.

A Ty się nie sraj wielki Panie. Bo w Polsce były Powstania ,które coś jej dały. Niestety te warszawskie się do nich nie zalicza.

Hah! W samo sedno! Trzy powstania Śląskie więcej dały niż ta cała reszta.

ale w wawie sa tez plusy – za paczke fajek bez problemu mozna zamoczyc u mlodej

Zawsze niewinna pokrzywdzona … Ja też jestem z Warszawy, i uważam że artykuł jest trochę przesadny. Z ochroną za pokazanie środkowego palca – proszę nauczyć się konwencji praw człowieka, też nie preferuje Warszawy mimo podchodzenia, ale no bez przesady. Nie oglądałam tego meczu , natomiast wiem że jeden z zawodników legi stracił na nim zęby. 😉 To jest karygodne , i to jest sprawa do sądu a nie gest środkowego palca . Chyba państwo zdjaa sobie sprawę że środowisk, więc może państwo by to zatrzymali i po prostu zlikwidowali ten sport bo jak widzimy same szkody. Brak zgody. Haha. Tyle nie miłych słów , lechia mówi że to kraina brudnych paznokci – już wiem czemu , 😉 chyba z powodu węgla na Śląsku. Niech się bursztynem lepiej zajmą, śledzie. Czemu państwo tego nie skomentowali a dla Warszawy zrobili taką tablicę . Dobrze wiemy że takie puste słowa równają się z niczym. Jeśli państwo są zazdrośni o to że to warszawa jest stolicą to można się do niej wprowadzić – ale jak widać to państwo dokonują wciąż wojennych wyborów. 😉 Proszę się nad sobą zastanowić. I też umyć ręce, może w krainie bursztynu – czystość bezsise zachowana lepiej przy tym paznokcie. Zabrze śmierdzi śmierdzi , no , na pewno, gdyby każdy miał do serca brać se wszystkie te ich głupie przyśpiewki to …. Państwo tylko rowojuja te konflikty. A co najgorsze nie potrafią ich zatrzymać – bo $$ najważniejszy.

Ty j..any w d..ę farszafisku

Tak dla przypomnienia: znaki interpunkcyjne wstawiamy przed pauzą, a nie pomiędzy 😁 I jak typowa lansiara na insta, nie widziałam meczu, ale się wypowiem.

Biedny Górnik pokrzywdzony. Jak tylko zobaczą na centralnych trybunach ojca z dzieckiem z przeciwnej drużyny to odrazu skaczą z piesciami. Nadmienię że tenże ojciec nie pokazuje środkowego palca tym debilom z Zabrza. Nawet nie ma barw przyjezdnego zespołu wystarczy że rozpoznają że jest nie swój. A już nie daj Boże ktoś się przyzna że jest kibicem Legii Piasta Ruchu czy innego klubu z którym kurnik ma kosę. Niewiniątka z Zabrza.

Niestety twoje wywody potwierdzają ze pisarz artykułu miał rację.

Jak się przegrywa przy takiej pomocy sędziego zamiast dwóch czerwonych kartek dla górnika pokazuje tą dla Legii wybija ludziom zęby i udaje że się nic nie stało no to kompleksy się mnożą ale z ludźmi którzy nie potrafią mówić po polsku nie ma co dyskutować

Człowieku, idź sobie kibicować swojej legiuni, nikt ci nie broni. A od Śląska się odwal

Nie przypominam sobie by Górnikowi odbierali mistrzostwo za wałki. Ile Legia zdobyła punktów kosztem Górnika przez sędziowanie zaprzyjaźnionych sędziów? Na ławce nie mieliśmy trenera walizki czesława.Nie tak jak w tej niezakompleksionej Centralnej Wojskowej Q.. Sportowej.

A ty głupi jesteś

Ciężko się rozmawia z ludźmi, którzy nie potrafią pisać po polsku.

fryzjer jak ZAWSZE kontrolował warszaffce wynik i tyle!

Tam nie ma warszawiaków, same słoiki tam siedzą, przeświadczeni o własnej wielkości, bo oni są ze „stolycy” i to są „elyty”. A potem się dziwią, że nikt ich nie lubi. Nie dziwię się, że żozułe jest kapitanem tej drużyny. Pasuje tam idealnie.

Legiunia nie nauczyła sié szacunku nawet jak biła się o utrzymanie. Ale co się dziwić – w końcu to warszawka. Śląsk źle wyszedł na powstaniach i plebiscytach – gdyby nie był włączony do Polski to warszawka klepałaby biedę

Gdybyście się odłączyli to nie było by durnych bezsensownych pieniędzy na odprawili dla górników itp to my na was pracujemy

Masz rację nie byłoby durnych odpraw bo nie byłoby zamykania kopalń palcem na mapie i rabunkowej restrukturyzacji. Niestety ale za taką sytuację odpowiedzialni są geniusze z wawy. Spasione świnie nazywające się „prezesami” które nie potrafią zarządzać srajtasma w kiblu a co dopiero kopalnią. Później kończy się to sprowadzaniem węgla z Indonezji….i nie kolego to nie wy na nas a odwrotnie cały kraj na was , bo na każda centrale (które notabene zawsze są w stolicy) zarabiają jej zakłady(wszystko jedno jakie).

Co to za bełkot? Pisał to chyba jakiś zakompleksiony gówniarz 🙈

Cham,wieś,kultura.
Chamy mieszkają w mieście i na wsi.
Matką wszystkich miast jest wieś.
Kultura a kultura stadionowa,są różnice.

Tych dwóch „dziennikarzy” opowiadających o brudzie i biedocie powinno wylecieć na kopach z sali. Pod którą kulturę podlegają?

Jeżeli tak było to powinni wylecieć z sali…na kopach.
Za brak kultury.

I o to w tym całym zamieszaniu poszło. Jedyny chyba konkretny komentarz kibica Legii w tym temacie. Inni zaczęli handlować cegłami, a tu chodzi tylko i wyłącznie o zachowanie „pismaków”, którym nie przystoi takie zachowanie, nie ważne jaki klub reprezentują.

święte słowa!!!

Pajace widać było waszą słynną kulturę o której tak śpiewacie w trakcie całego meczu i po nim. Zamiast kibicować swoim piłkarzykom pod wodzą folksdojcza to śpiewaliscie o Legii. To jest ten wasz kompleks stolicy. Frankowski jak mógł tak wam pomagał ale nie dał rady. Życzę spadku z ligii i wtedy może przyjdzie pokora

Czytałeś pajacu artykuł? Jest w nim o kibicach czy o waszych pismakach i ich wieśniackim zachowaniu?

Ta ilość komentarzy legionistów to idealny przykład: „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”. Nic więcej dodawać nie trzeba.

Bo te warszawiaki to szpicle

Tylko Górnik Zabrze! I piszę to z Dolnego Śląska, prosto z Karkonoszy. Bo Śląska kraina jest jedna, a jej najwspanialszym klubem jest KSG!

Nawet sędzia wam nie pomógł a robił naprawdę dużo żebyście chociaż ten punkcik zdobyli jak że ważny do utrzymania;p zamiast pisać te brednie i na siłę wmawiać ludzią jacy to warszawiacy są nie uprzejmi to może jakaś zaduma nad swoim klubem to wstyd żeby Górnik Zabrze grał w 1 lidze a do tego dąży i mam nadzieję że tak będzie..Podolski narazie formę to ma w internecie bo na boisku raczej nie pomaga . przegraliście i w piłkę i z kulturą osobistą.

Czy ktoś może to potwierdzić że takie słowa padły???
A czy M. Szymczyk ma nagraną rozmowę tego dziennikarza P.S. z przedstawicielem Górnika (tym w dresie)???
A no nie!!! A więc afera z doopy…
Taka sama afera jak z tym Josue schodzącym z boiska i wyzywającym kibiców od brudasów na co ten cały Szymczak też nie ma nagrań…NArKA….