Zawodnicy rezerw dołączyli do zespołu

W.  -  21 marca 2019 08:04
0
3842

Przerwa w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy to doskonała okazja na solidne przygotowanie drużyny do pozostałej części ligowych zmagań, a w szczególności do meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się na własnym stadionie z Cracovią (29 marca, godzina 20:30).

Ostatni mecz z poznańskim Lechem zakończył się dla Górnika doskonałym rezultatem, który wpłynął na poprawę sytuacji w tabeli, atmosfery w szatni oraz wśród kibiców. Teraz drużyna otrzymała dodatkowe dwa tygodnie na przygotowanie, zgrywanie zespołu oraz regenerację i nabieranie sił do walki, o jak najlepsze rezultaty w końcówce sezonu. Liczymy, że okres ten zostanie odpowiednio przepracowany. Zadania nie ułatwia jednak brak w kadrze kilku kluczowych zawodników, którzy powołani zostali do reprezentacji.
Z zespołem nie trenuje Szymon Żurkowski, który bierze udział w zgrupowaniu kadry narodowej, podobnie zresztą jak Walerian Gwilia, który otrzymał nominację od Vladimíra Weissa i z dużym prawdopodobieństwem zagra w reprezentacji Gruzji przeciwko Szwajcarii oraz Irlandii. Do młodzieżowych reprezentacji Polski powołani zostali także Tomasz Loska (U-21), Maciej Ambrosiewicz (U-20), Adrian Gryszkiewicz (U-20), Przemysław Wiśniewski (U-20) oraz Krzysztof Kubica, Daniel Liszka i Kacper Michalski (wszyscy U-19).

W ich miejsce trener Marcin Brosz postanowił zaprosić na treningi pierwszej drużyny  zawodników, którzy na co dzień walczą o punkty w trzecioligowych rezerwach. Mowa
o Karolu Jaksiku, Dominiku Nowakowskim, Konradzie Zaradnym, Bartoszu Sekule i Danielu Ściślaku. Młodzi piłkarze stanęli przed szansą na wybicie się i pokazanie z jak najlepszej strony. Pierwszy z wymienionych młodzieżowców w sezonie 2018/2019 rozegrał w rezerwach 12 spotkań. W przeciwieństwie do Karola Jaksika, 20-letni Dominik Nowakowski wystąpił tylko w jednym meczu, przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Grający na pozycji pomocnika Konrad Zaradny rozegrał 16 spotkań, w których raz zapisał się na liście strzelców. Osiemnastoletni golkiper Bartosz Sekuła wciąż czeka na debiut w trzeciej lidze, gdzie jego kolega z drużyny 19-letni Daniel Ściślak rozegrał zaledwie dwa mecze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments