Zarząd porozmawia z piłkarzami o dodatkowych pieniądzach

Milo  -  5 maja 2015 13:02
0
1028

drużyna2_Górnik_Zawisza1415

Jeszcze przed meczem z Wisłą zarząd ma się spotkać z piłkarzami i rozmawiać o dodatkowych pieniądzach. Jeżeli Górnik będzie płacił, to tylko za „pudło”, ewentualnie za czwarte miejsce, które może oznaczać grę w europejskich pucharach. Na pewno drużynie nie została przyznana premia za awans do grupy mistrzowskiej – czytamy w „Sporcie„.

Zabrzanie jednak nie wiedzą, czy za ewentualny sukces dostaną jakąś premię. Na pewno nie została im przyznana za awans do grupy mistrzowskiej. W Zabrzu uznano, że skoro piłkarze mogą „podnosić” z murawy jedne z wyższych w lidze „wejściówek” za zdobywane punkty, to nie muszą być dodatkowo motywowani. Górnik co prawda w ostatnim czasie spłacił wszystkie długi, ale w klubie obowiązuje plan oszczędnościowy, by kolejny raz nie wpaść w finansowe tarapaty.

Teraz? Z informacji „Sportu” wynika, że jeszcze przed meczem z Wisłą zarząd ma się spotkać z piłkarzami i rozmawiać o dodatkowych pieniądzach za… Raczej nie za miejsca od piątego do ósmego, które klubowi niewiele dadzą, choć trzeba pamiętać, że każde miejsce wyżej w tabeli to dodatkowa kwota dla klubu z kasy Ekstraklasy SA.

Jeżeli Górnik będzie płacił, to tylko za „pudło”, ewentualnie za czwarte miejsce, które może oznaczać grę w europejskich pucharach. Konkretne kwoty jednak nie padają, ale można przypuszczać, że klub nie będzie obiecywał milionów, na co Górnika dziś nie stać. Poza tym w Zabrzu dominuje myślenie „nic na siłę”. Stadion jest w budowie, więc pchanie się do pucharów w tym roku nie miałoby większego sensu. Jeżeli wyjdzie, to dobrze. Jeżeli nie, nikt nie będzie robił z tego tragedii.

Więcej przeczytasz w „Sporcie” oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments