Przed nami już osiemnasta seria ligowych zmagań. Górnik jedzie do Gdańska grać o drugie z rzędu zwycięstwo. Ewentualna wygrana pozwoli utrzymać dystans do prowadzącej trójki.
Liderująca w tabeli Pogoń, wybiera się do Krakowa na spotkanie z nieobliczalną Wisłą Kraków. Legia z kolei, podejmuje płocką Wisłę i zadanie wydaje się dosyć proste, ale „nafciarze” mają passę czterech zwycięstw i spróbują zdjąć następny skalp, tym razem przy Łazienkowskiej.
Raków Częstochowa wiosną w lidze bramek nie strzela i punktów nie zdobywa. Szansę na przełamanie będzie miał niedzielę w Lubinie, aczkolwiek Zagłębie niewygodnym rywalem jest zawsze. Kolejkę zakończy poniedziałkowy mecz pomiędzy Piastem a Wartą Poznań.
Terminarz 18. kolejki PKO Ekstraklasy
Piątek 19 lutego
18:00 Stal Mielec – Cracovia Kraków (Canal+Sport, nSport+)
20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin (Canal+Sport, Canal+4k)
Sobota 20 lutego
15:00 Legia Warszawa – Wisła Płock (Canal+Sport, TVP Sport)
17:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok (Canal+Sport)
20:00 Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze (relacja live roosevelta81.pl, Canal+Sport)
Niedziela 21 lutego
15:00 Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa (Canal+Sport, Canal+4k)
17:30 Lech Poznań – Śląsk Wrocław (Canal+Premium)
Poniedziałek 22 lutego
18:00 Piast Gliwice – Warta Poznań (Canal+Sport, Canal+4k)
Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl