Zapłaciliśmy wysoką cenę. Nie powinniśmy tego meczu zremisować

Kaszpir  -  11 września 2021 18:39
6
2922

Krótko po zakończeniu spotkania Cracovii z Górnikiem Zabrze poznaliśmy pomeczowe komentarze szkoleniowców obu drużyn, dotyczące przebiegu dzisiejszego meczu, zakończonego remisem 2:2.

Michał Probierz (trener Cracovii): – Pierwszą połowę lepiej pozostawić bez komentarza. Szkoda, że pierwsza bramka dla nas padła tak późno, ale najważniejsze, że pokazaliśmy charakter. Po słabej pierwszej części zagraliśmy dobrą drugą połowę (…).

Jan Urban (trener Górnika): – Po jednej połowie dla każdego z zespołu – tak można opisać ten mecz, ale mogliśmy zamknąć spotkanie w pierwszej odsłonie. Cracovia wykorzystała swoje atuty – stałe fragmenty gry – w drugiej części. Zapłaciliśmy wysoką cenę, bo nie powinniśmy tego meczu zremisować. Różnica między pierwszą, a drugą połową była kolosalna. Po zmianie stron wdaliśmy się w grę Cracovii. Dużo chaosu, fauli i przepychanek. To nie są sytuacje, którym nie mogliśmy zapobiec. Powtarzam często swoim zawodnikom, że sytuacje, w których dochodzi do stałych fragmentów są dla cwaniaków. Najlepszą receptą jest atak na piłkę.

Źródło: Górnik Zabrze/cracovia.pl