Zagłuszyć „Żyletę”

kamres  -  13 marca 2013 11:23
0
1526

kibice

Kibice Legii trenowali doping przed piątkowym spotkaniem. My jesteśmy przekonani, że przedstawiciele Torcidy, którzy będą obecni na stadionie przy Łazienkowskiej, ponownie pokażą swoją moc, która zagwarantuje nam pochlebne opinie ze strony nawet największych rywali. To będzie mecz na najwyższym kibicowskim poziomie.

Po konflikcie na linii kibice Legii – klub nie ma już śladu, co jest gwarancją rywalizacji na trybunach dwóch czołowych kibicowskich ekip w kraju. Fanów obu klubów, którzy delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają, nie trzeba dodatkowo mobilizować. Sprzyja temu również pozycja w tabeli Legii i Górnika. Warszawski stadion ostatnimi czasy nie jest zbyt gościnny dla zabrzan. W minionym dziesięcioleciu nie wygraliśmy tam ani razu, a podczas poprzedniego wyjazdu na Łazienkowską Torcida utknęła na szlaku kolejowym.

Katastrofa kolejowa
Kibiców Górnika czeka pierwszy wyjazd tej rundy. Miejmy nadzieję, że tym razem szczęśliwie dojedziemy do celu. W ostatniej podróży do stolicy na spotkanie przeciwko Legii przeszkodziła nam tragedia kolejowa w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Fani Górnika jadący na mecz pomagali poszkodowanym osobom, a następnie wrócili do Zabrza. Wieść ta dotarła na stadion Legii, gdzie kibice dowiedziawszy się o tym fakcie zaczęli bić brawa. W tej tragedii jest tylko jeden pozytyw, czyli warszawscy fani, którzy nie przepadają za Górnikiem, zjednoczyli się i docenili poczynania stadionowego rywala, o których w mediach było wyjątkowo cicho.

Pełna mobilizacja
Z powodu pechowej nieobecności zabrzańskich sympatyków na ostatnim meczu z Legią, tym bardziej należy pokazać się z dobrej strony pod względem kibicowskim. Jeden z warszawskich fanów napisał: „Będzie głośno na meczu z Górnikiem”. Z tym można się zgodzić, gdyż zabrzańska „Torcida” otrzymała aż 1550 biletów. Przypominamy, że zbiórka na mecz jest o godzinie 12.30, a pociąg odjeżdża o 13.15. Ostatnie wejściówki do kupienia dzisiaj w sklepiku klubowym!

 „Żyleta”
W szeregach kibiców Legii Warszawa wielka mobilizacja przed meczem z Górnikiem. Wszystkie bilety na trybunę dla najzagorzalszych fanów zostały wyprzedane. Starsi z Was pewnie pamiętają skąd wzięła się nazwa „Żyleta”. Dla młodszych kibiców przypominamy: Nazwa ta po raz pierwszy pojawiła się w latach 70-tych w odniesieniu do Trybuny Otwartej stadionu Legii, na której znajdowała się tablica reklamowa żyletek marki Polsilver.

Trening wokalny
Kibice obu klubów już szykują gardła na to spotkanie. W niedzielę fani Legii odbyli trening wokalny, którego część możemy zobaczyć poniżej:

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=vEwLHHA_pfA’]

Jedna z ich trzech nowych przyśpiewek kończy się słowami:  „…bo nikt nie pokona klubu z Łazienkowskiej”. A jak będzie? Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do stolicy. Legia Warszawa – Górnik Zabrze, piątek 20.45.

„Na wyjazdy dziś, wszyscy jeździmy, gdzie nasz Górnik gra, tam jest Torcida!”

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments