Zagłębie – Górnik: Sprawić sobie i kibicom prezent na święta

Torcidos  -  18 grudnia 2015 15:26
0
805

Gergel_gornik_termalika_1516

Już lada chwila skończy się piłkarski rok 2015 dla Górnika Zabrze. Zanim to jednak to nastąpi zespół Leszka Ojrzyńskiego czeka jeszcze jeden mecz, w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Cel na to spotkanie jest jeden – sprawić sobie  i kibicom prezent na święta, najlepiej w postaci trzech punktów.

Po zwycięstwach nad Piastem i Jagiellonią, nastroje w Zabrzu były świetne. Wydawało się, że Górnik wreszcie wszedł na dobrą drogę, którą miał już podążać do końca roku. Aż do meczu z Termalicą, po którym wszyscy zostaliśmy ponownie sprowadzeni na ziemię. „Trójkolorowi” zagrali siermiężny futbol, bez pomysłu i jakichkolwiek chęci. A to wszystko stawia pytanie, czy mecz z beniaminkiem był chwilową zadyszką, a może wygrane z Piastem i Jagiellonią były jednorazowym wystrzałem formy?

Najważniejszą informacja dla kibiców Górnika jest powrót do składu Łukasza Madeja. Mecz z Termalicą pokazał, że jest on nie do zastąpienia. Choć liczby na to nie wskazują, gra ofensywa „Trójkolorowych” opiera się głównie na nim. Swoją ruchliwością i chęcią gry sprawia, że zawsze coś się dzieje pod bramką rywala. Bez niego Górnik wygląda statycznie, a jedyną koncepcją jest nadzieja, że Roman Gergel zrobi coś wielkiego.

Pewne jest, że Górnik ten rok zakończy pod kreską. Lecz to jest bez większego znaczenia, bo zwycięstwo nad Zagłębiem wciąż utrzyma zabrzan w walce o… grupę mistrzowską. Jeśli zabrzanie zgarną w Lubinie trzy punkty, a w nowym roku będą regularnie punktować, to wcale nie jest to nierealne. W tej chwili do ósmej Lechii tracimy zaledwie sześć punktów, a do końca sezonu zasadniczego zostało 10 kolejek. Wszystko w nogach piłkarzy. Najważniejsze by w Lubinie udanie zakończyć nieudany rok.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze, piątek 18 grudnia 2015, godz. 18.00, sędzia Paweł Gil (Lublin)

Przypuszczalne składy:

Zagłębie: Polacek – Zbozień, Guldan, Jach, Cotra – Kubicki, Tosik – Woźniak, Rakowski, Janoszka – Papadopulos.
Trener: Piotr Stokowiec

Górnik: Janukiewicz – Sadzawicki, Kopacz, Danch, Słodowy – Sobolewski, Kwiek – Gergel, Jeż, Madej – Skrzypczak
Trener: Leszek Ojrzyński

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments