Za parę kolejek Górnik będzie na zdecydowanie lepszym miejscu

Torcidos  -  7 października 2015 13:30
0
595

Manka_Pogon– Z początkiem listopada powinienem być gotowy do normalnych treningów z drużyną i gry. Na pewno na początku brakować będzie czucia piłki, ogrania, ale to normalne w tego typu przypadkach. Ważne, by wreszcie coś zacząć grać – powiedział w wywiadzie z oficjalną stroną Maciej Mańka, obrońca Górnika.

Przypomnij kibicom historię twojego pechowego urazu i rekonwalescencji.
To zdarzyło się w meczu ligowym z Podbeskidziem (3:3), w którym zagrałem parę minut i zerwałem więzadło krzyżowe przednie. Po operacji zacząłem rekonwalescencję od wzmacniania kolana, potem była fizykoterapia i ciężkie, żmudne ćwiczenia siłowe.

Z pewnością nie możesz się doczekać powrotu na boisko.
Adam Danch po siedmiu miesiącach wrócił do treningów i gry. On miał podobny uraz, więc mam nadzieję, że i ja – po podobnym okresie – będę mógł normalnie trenować i grać.

Konkretnie, kiedy to może nastąpić?
Z początkiem listopada powinienem być gotowy do normalnych treningów z drużyną i gry. Na pewno na początku brakować będzie czucia piłki, ogrania, ale to normalne w tego typu przypadkach. Ważne, by wreszcie coś zacząć grać. W zespole wiele się zmieniło od momentu mojej kontuzji, na pewno pojawią się przede mną nowe wyzwania. Ale najważniejsze jest zdrowie, może wreszcie wyczerpałem limit pecha i już żadna poważniejsza kontuzja mnie nie dopadnie. Tego bym sobie życzył.

Obserwacja z trybun poczynań kolegów może bardziej stresować, niż samo granie. A w Górniku i ekstraklasie sporo zmian. Co cię najbardziej zaskakuje?
Na pewno to, że czołówkę ligową stanowią takie drużyny jak Piast czy Pogoń, zaś Legia, a szczególnie Lech zawodzą. Tego by się nikt nie spodziewał. To tylko pokazuje, że nasza liga jest nieprzewidywalna, że każdy może wygrać z każdym.

Górnik zaplątał się, niestety, w strefę spadkową, Kiedy z niej wyjdzie twoim zdaniem?
Rzeczywiście, jesteśmy z tyłu, w dole tabeli, ale wierzę głęboko w to, że za parę kolejek Górnik będzie na zdecydowanie lepszym miejscu. W mojej sytuacji, tak jak i całej drużyny, należy wierzyć i ciężko pracować!

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments