Z obozu rywala: Zagłębie Lubin. Krecia droga do pucharów?

Pionek  -  6 maja 2018 09:15
0
3082

Koniec długiego romansu Zagłębia ze Stokowcem, określano mianem katastrofy i spadkiem w dół tabeli przez ekspertów i dziennikarzy, zmiana na byłego reprezentanta Polski, gracza m.in. Szachtara Donieck wyszła jednak Zagłębiu nieźle. Co prawda czas na weryfikacje trenera będzie dopiero w nowym sezonie, ale już teraz miedziowi wyglądają całkiem dobrze. W tym sezonie dwukrotnie graliśmy z Zagłębiem i dwukrotnie nie udało się tego spotkania wygrać, czy „krety” z Lubina mają na Górnika patent?

Mariusz Lewandowski był wybitnym piłkarzem, zapisał się w historii Polskiej piłki jako zawodnik nieustępliwy, twardy i bardzo ambicjonalny, w każdym klubie, w którym grał był ceniony i chwalony. Jednak „trenerski chleb” wcale nie jest łatwy i tu za osiągnięcia jako zawodnik już niewiele znaczą. Ciekawe na którym miejscu skończą rywalizację zawodnicy miedziowych, istnieje nawet możliwość gry w europejskich pucharach, ale do tego potrzeba seryjnie wygrywać. 

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Jakub Mareš przyszedł do Zagłębia jako zastępca Świerczoka. Miał mieć podobną łatwość do odnajdywania się w polu karnym przeciwnika i podobne opanowanie w sytuacjach strzeleckich póki co, to zawodnik, który gra elektrycznie, ale dochodzenia do sytuacji strzeleckich nie można mu odmówić. Ponadto jest Filip Starzyński, popularny Figo może sobie chodzić przez 90 minut po boisku, ale jak już ma ją przy nodze, to może dograć idealnie do partnera na czystą sytuację strzelecką albo samemu uderzyć bardzo dobrze w kierunku bramki. 

Byli zawodnicy:

W kadrze Zagłębia znajduje się tylko jeden zawodnik z przeszłością w Górniku. Tylko jeden, bo w przeszłości Zagłębie miało ich kilku Robert Jeż, Adam Banaś to tylko niektórzy z nich. Dziś piłkarzem Zagłębia jest Bartek „człowiek ściana” Kopacz, zawodnik niezwykle ważny dla nas w zeszłym sezonie, który zostawił sporo zdrowia na boisku i zawsze walczył z zaangażowaniem o wynik. Bartek gra dla Zagłębia i twierdzi, że w zobaczymy widowisko na najwyższym poziomie, ponieważ taki poziom prezentują obie drużyny, a Górnikowi życzy jak najlepiej.

 Lotto Ekstraklasa:

31 kolejka: Legia Warszawa – Zagłębie Lubin  0:1 (Starzyński)
32 kolejka: Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer)
33 kolejka: Wisła Płock – Zagłębie Lubin 1:2 (Varela – Starzyński, Tuszyński)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2017/18 „Miedziowi” zdobyli 49 pkt i zajmują 6. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 12 zwycięstw, 13 remisów i 8 porażek
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Lubina padł wynik 2:2 po fatalnej końcówce spotkania (Sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 56 spotkań, 15 zwycięstw Zagłębia, 24 remisy, 17 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 77-82 na korzyść zabrzan
– W kadrze Zagłębia z powodu kontuzji nie zagra Dziwniel
– Zagrożeni z powodu kartek to Starzyński, Mares, Czerwiński, Todorovski, Dziwniel, Tuszyński
– Zagłębie Lubin gra w Ekstraklasie od sezonu 2015/2016
– Właścicielem klubu aktualnie jest KGHM Polska Miedź S.A.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2010/2011 roku w ramach rozgrywek Ekstraklasy wynik: 5:1

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments