Z obozu rywala: Wygrana będzie dużym krokiem

Kris  -  22 lutego 2019 18:17
0
2965

Już w weekend czeka na nas 23. kolejka Lotto Ekstraklasy. Z perspektywy Zabrzan możemy szczególnie oczekiwać na dwa spotkania. Przede wszystkim Górnik – Zagłębie, lecz nie możemy zapomnieć o pojedynku, który będzie miał wpływ na ogólny obraz, a mianowicie Miedź Legnica – Wisła Płock.

Jednakże nie powinniśmy skupiać się na innych, a przede wszystkim na własnej grze. Sobotni mecz jest arcyważny i określenie „tylko zwycięstwo” należy w widoczny sposób podkreślić. Rywal bez wątpienia do ogrania, ale pod warunkiem, że pokażemy co to jest walka i koncentracja przez dziewięćdziesiąt minut. Naszą defensywę czeka kolejne wyzwanie i czekamy z niecierpliwością w jakim składzie personalnym pojawi się na boisku. Z pewnością nie zobaczymy Pawła Bochniewicza, który pauzuje za kartki, ale wierzymy w możliwości reszty defensorów. Tym bardziej, że naprzeciwko możemy spodziewać się kilku dobrych atakujących. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na lewe skrzydło, gdzie gra Zarko Udovicić. Serb ostatnio zdobył bramkę, a jego występ zaklasyfikował go do najlepszej jedenastki 22. kolejki. Po prawej stronie również nie będzie łatwo. Szymon Pawłowski zapewnił ostatnio trzy punkty Zagłębiu dwa razy trafiając do siatki w pojedynku z Arką wygranym 3:2. Polski skrzydłowy ma wiele atutów i musimy mieć go pod stałą kontrolą. Szymon, tak jak Zarko również znalazł miejsce w najlepszej jedenastce poprzedniej tury rozgrywek. Na szpicy oczywiście Vamara Sanogo. Francuz nie trafił wprawdzie w ostatnim mecz karnego, ale strzelać potrafi i udowodnił to już do tej pory osiem razy.

Drużyna Zagłębia Sosnowiec ma w swoich szeregach jeszcze kilku wyróżniających się zawodników. Oni tak samo, jak my wiedzą, jak ważny jest to pojedynek. Nie tylko o prestiż, ale przede wszystkim perspektywę ucieczki z dolnych partii tabeli. Jak mówi sam trener – Valdas Ivanauskas w rozmowie z zaglebie.eu: „Jeśli zagramy tak, jak z Arką to nie obawiamy się o wynik, natomiast wygrana będzie dla nas dużym krokiem do zostania w Ekstraklasie.”

Już w sobotę w Zabrzu przekonamy się, kto lepiej wykona plan i dołoży punkty do swojego dorobku. Zagłębie ma całkiem dobrą passę w pojedynkach z Górnikiem. Najlepszy czas, aby to zmienić.

Zagłębie Sosnowiec
Rok założenia: 1906                                                                                                  Barwy: czerwono – zielono – białe
Adres: ul. Kresowa 1, 41-200 Sosnowiec
Stadion: Stadion Ludowy, pojemność: 7 500.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 16, 15 pkt. 3z – 6r – 13p, br. 27 – 49.

Trzy ostatnie spotkania Zagłębia w Ekstraklasie:
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 3:2 (1:2)
– Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
– Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa 2:3 (1:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Zagłębiu Sosnowiec:
– Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:1 – Angulo (Ekstraklasa)
– Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 1:2 – Łukasz Wolsztyński (I liga)
– Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 2:1 – Angulo (I liga)

Trener Zagłębia Sosnowiec przed meczem z Górnikiem:

Źródło: 90minut.pl/zaglebie.eu
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments