Z obozu rywala: Wisła Kraków. Na euforii

Pionek  -  25 sierpnia 2018 15:28
0
1671

To co się dzieje w Wiśle od początku sezonu to istna sinusoida nastrojów. Najpierw wiadomość, która spadła jak grom z jasnego nieba, że klub nie ma gdzie grać, później transfer za przysłowiowe frytki największej gwiazdy zespołu, żeby załatać dziurę i grać na Reymonta, a potem już coraz lepsze występy w lidze i ostatni mecz z Lechem Poznań wygrany 5:2 mimo wyniku 0:2.

Kolejny trener… Tym razem Polak! Maciej Stolarczyk objął stery krakowskiej Wisły, a trzeba powiedzieć, że Wisła to klub, który najczęściej zmienia szkoleniowców w XXI wieku w Polsce! Czy tym razem to poważny projekt, czy znowu stabilizacja w interpretacji Mioduskiego i szybki koniec Stolarczyka w Wiśle kierowanej przez kobietę, Panią Marzenę Sarapatę. Na pewno przed Górnikiem ciężkie spotkanie. 

Na kogo powinni uważać Górnicy?

Jak mantrę możemy powtarzać, że na skrzydła i to z każdym zespołem, z którym Górnik gra! Dlaczego? Bo to mamy najsłabsze i to są sektory, gdzie Górnika łatwo trafić. Ponadto przebudził się Zdenek Ondrasek, a w klubie mimo plotek o odejściu gra Imaz, który ciągnie tą łajbę z napisem Wisła Kraków w górę rzeki Ekstraklasa. 

Transfery:
Przyszli: Jakub Bartosz (Sandecja Nowy Sącz), Marcin Grabowski (Lech II Poznań), Riccardo Grym (VfL Borussia Mönchengladbach 1900 (j)), Dawid Kort (Pogoń Szczecin), Mateusz Lis (Raków Częstochowa), Rafał Pietrzak (Zagłębie Lubin), Asmir Suljić (brak klubu), Maciej Śliwa (junior)
Odeszli: Denys Bałaniuk (Arsenał Kijów), Petar Brlek (FC Lugano), Paweł Brożek, Carlitos,  Kacper Chorążka (Raków Częstochowa), Julián Cuesta (AS Áris (Saloniki)), Tomasz Cywka ( Lech Poznań), Arkadiusz Głowacki, Iván González (RC Recreativo de Huelva), Pol Llonch (Willem II Tilburg), Nikola Mitrović (Keşlə FK), Błażej Skórski (Miedź Legnica), Asmir Suljić (NK Olimpija (Lublana)), Fran Vélez (AS Áris (Saloniki))

Byli zawodnicy:

W kadrze Białej Gwiazdy gra obecnie Rafał Pietrzak, grający w Górniku Zabrze w latach 2010-2013, zaliczając 5 występów w trykocie „Trójkolorowych”.

 

Lotto Ekstraklasa:

3 kolejka: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 0:1 (Novikovas)
4 kolejka: Wisła Kraków – Wisła Płock 1:1 (Ondrasek – Ricardinho)
5 kolejka: Lech Poznań – Wisła Kraków 2:5 (Amral, Gytkjaer – Kostal, Ondrasek x2, Imaz, Kolar)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 „Biała Gwiazda” zdobyła 8 pkt i zajmują 7. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Krakowa padł wynik 2:0 dla zabrzan (sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 110 spotkań, 38 zwycięstw Wisły, 28 remisów, 44 wygrane Górnika, bilans bramkowy: 154-163 na korzyść Górnika.
– W kadrze Wisły z powodu kontuzji nie zagrają Palcic
– Wisła Kraków gra w Ekstraklasie nieprzerwanie od roku 1996.
– Właścicielem klubu aktualnie jest Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 1971/1972 roku w ramach rozgrywek I Ligi wynik: 1:5

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments