Z obozu rywala: Wisła Kraków. „Górnik zrobił duży postęp”

Torcidos  -  24 maja 2014 05:25
0
1049

radosc_wisla_1213

Przed rozpoczęciem sezonu Franciszka Smudę i prowadzoną przez niego Wisłę wszyscy wskazywali na pożarcie. Krakowianie szybko zweryfikowali przepowiednie i utrzymują się w ścisłej czołówce ligi z dużymi szansami na trzecie miejsce. Niezależnie od ostatnich trzech kolejek, można uznać Wisłę za jedną z największych niespodzianek tegorocznego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat Wisły tym razem w liczbach!

2
Tylko dwa razy udało się wygrać Wiśle na wyjeździe w tym sezonie. Sztuka ta udała się w Kielcach (3:2 dla Wisły) oraz w Gliwicach (1:0). Blisko było również w Zabrzu, gdzie „Biała Gwiazda” wygrywała już 2:0, by na koniec przegrać 2:3.

4
Cztery rzuty karne były przyznane Wiśle w tym sezonie. Dwa razy z wapna trafił Paweł Brożek, natomiast jedną bramkę i jedno pudło z jedenastu metrów zaliczył Łukasz Garguła.

6
Tylko sześć bramek stracili podopieczni Franciszka Smudy na własnym boisku. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik w całej Ekstraklasie.

11.06
Średnia oddanych strzałów na bramkę

14
Tyle bramek zdobył Paweł Brożek w aktualnym sezonie, jest on najlepszym strzelcem krakowian.

34
Więcej bramek na wyjeździe od „Białej Gwiazdy” stracił tylko Piast Gliwice oraz Widzew Łódź. Jak na drużynę, która walczy o podium nie jest to wymarzone towarzystwo.

50.35
Tyle średnio utrzymuje się Wisła przy piłce w ligowych meczach.

66
Najczęściej faulującym zawodnikiem Wisły jest Gordan Bunoza z liczą 66.

86
Liczba żółtych kartek zdobyta przez ekipę Smudy.

98
Tyle razy piłkarze z Krakowa znaleźli się na pozycji spalonej.

100
Trzecia bramka Pawła Brożka strzelona w meczu z Pogonią była setnym trafieniem napastnika Wisły w ekstraklasie.

101
Będzie to 101. spotkanie Wisły z Górnikiem w ekstraklasie.

Z OBOZU WISŁY:

Franciszek Smuda (trener Wisły):Pogoda będzie taka sama dla obu drużyny. My musimy się odpowiednio przygotować. Obserwuję Górnik za czasów Roberta Warzychy, i muszę powiedzieć, że zrobiła ta drużyna duży postęp. Wydaje mi się, że gra w tym momencie najlepiej. Jeśli zagramy tak, jak z Pogonią u siebie, to jesteśmy w stanie wygrać. Rozegraliśmy w Zabrzu kapitalny mecz, zwłaszcza do momentu straty pierwszej bramki. Prowadziliśmy 2:0, ale potem popełniliśmy błędy w obronie. Górnik zdobył bramkę ze spalonego, ostatecznie przegraliśmy ten mecz, ale klasowa drużyna takich meczów nie przegrywa, nawet grając w dziesiątkę.

Źródło: Roosevetla81.pl/wisla.krakow.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments