Z obozu rywala: Śląsk Wrocław. Rumak odmienił wrocławian

Kaszpir  -  29 kwietnia 2016 12:45
0
796

Danch2_Gornik_Slask1516

Śląsk był jedyną drużyną, która przygotowywała się do rundy wiosennej w Polsce. Zapomniane już w naszym futbolu „ładowanie akumulatorów” miało być receptą Romualda Szukiełowicza na utrzymanie „Wojskowych” w ekstraklasie. Postawa wrocławian w pierwszych meczach mocno jednak rozczarowywała. Słaba na dodatek bez wyrazu gra. Do tego bardzo niepewny Mariusz Pawełek i Śląsk znalazł się w sporych tarapatach.

Po prestiżowej porażce z Zagłębiem Lubin postanowiono zmienić trenera. Szukiełowicza zastąpił Mariusz Rumak. Od tej pory piłkarze Śląska nie zaznali już goryczy porażki. Trzy remisy i aż cztery wygrane spowodowały, że wrocławianie mają całkiem dobrą sytuację w grupie spadkowej. W bramce chimerycznego Pawełka zastąpił młody Abramowicz. Bronił pewnie i ze szczęściem, ale i jemu ostatnio zaczęły przydarzać się…”Pawełki”. W ofensywie błyszczą obcokrajowcy, zewsząd chwaleni Ryota Morioka oraz Bence Mervo. Z powodu kartek w Zabrzu nie wystąpi obrońca Paweł Zieliński.

Transfery:  Tradycyjnie już Śląsk oddał kilku zawodników, zimą odeszli: Flavio Paixao, Mateusz Machaj i Krzysztof Danielewicz. Wydaje się jednak, że powrót z wypożyczenia Roberta Picha jak i pozyskanie ciekawych piłkarzy zza granicy, tym razem co najmniej wyrównuje bilans zysków i strat. Ostatnio wysoką formę prezentują szczególnie Japończyk Morioka i Węgier Mervo.

Przychodzą: Lasza Dwali (MSV 02 Duisburg), András Gosztonyi (Szombathelyi Haladás), Ryota Morioka (Vissel Kobe), Róbert Pich (P – 1.FC Kaiserslautern), Wiktor Żytek (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Bence Mervo (FC Sion)
Odchodzą: Krzysztof Danielewicz (Górnik Łęczna), Flávio Paixão (Lechia Gdańsk), Mateusz Machaj (Chrobry Głogów)

zagrali u rywala:
Przypominamy dokonania piłkarzy dla swoich najbliższych przeciwników. Radosław Janukiewicz rozegrał dla drużyny z Wrocławia pięć spotkań  przed kilkunastoma laty, Łukasz Madej zdobył ze Śląskiem mistrzostwo Polski w 2012 r. Natomiast w drugą stronę powędrował obrońca Mariusz Pawelec.

„Górnicy” w Śląsku:           sezon/y  mecze   gole
Łukasz Madej                             2009-12    63       (7)
Radosław Janukiewicz               2001-02     5        (0)
„Wojskowi”  w Górniku:
Mariusz Pawelec                        2007-08   15       (0)

statystyki…
– w ostatniej kolejce Śląsk wygrał z Podbeskidziem 2:1
– po 33. kolejkach ekstraklasy wrocławianie mają na swoim koncie 24. punkty i zajmują 2. miejsce w grupie spadkowej
– bilans wrocławian na wyjazdach w tym sezonie to: 4. zwycięstwa, 5. remisów, 8. porażek, bramki: 17:25
– najlepszymi snajperami jest trójka zawodników: Kamil Biliński, Ryota Morioka i Bence Mervo wszyscy zdobyli po  4. gole
– najstarszym piłkarzem jest bramkarz Mariusz Pawełek, ur. 17.03.1981 roku.
–najwyżej wycenianym piłkarzem jest Japończyk, Ryota Marioka, ok. 3,6 mln zł.
…i ciekawostki:
– Zdaniem użytkowników Ekstraklasa.tv to Ryota Morioka zdobył najładniejszego gola w 33. kolejce.
– Bence Mervo jednym z wrocławskich priorytetów – Śląsk rozmawia ze szwajcarskim Sionem, w sprawie wykupienia węgierskiego napastnika.
– Ostatnie zwycięstwo w Zabrzu, Śląsk odniósł 4.12.2011 roku, wrocławianie zwyciężyli wówczas 2:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Celeban, którego prawdopodobnie zobaczymy w najbliższym spotkaniu

wypowiedzi:

Mariusz Rumak (trener Śląska Wrocław): – Górnik Zabrze jest dla mnie drużyną, która w ostatnich dwóch meczach zdobyła 4 punkty. Idzie do przodu, w szeregach ma dobrych piłkarzy i w swoich meczach ma momenty, gdy prowadzi grę. W Zabrzu zainteresowanie tym spotkaniem jest duże i spodziewamy się fajnego piłkarskiego święta. My jedziemy po trzy punkty, ale wiemy, że będzie o nie bardzo ciężko. Myślę, że Górnik jest kolektywem, który zaczyna dobrze wyglądać.

Peter Grajciar (pomocnik Śląska)  – Chcemy udowodnić, że jesteśmy w formie. Naszym celem jest wygranie grupy spadkowej, żeby pokazać, że jesteśmy mocni. Nie interesują nas problemy Górnika Zabrze. My chcemy w każdym meczu zdobywać trzy punkty. Każdy z nas gra dla klubu i to dobro Śląska jest najważniejsze. Górnik jest sam sobie winny takiej sytuacji. My chcemy pokazać się naszym kibicom z dobrej strony. Naszym celem jest wygranie grupy spadkowej, żeby pokazać, że jesteśmy mocni.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments