Z obozu rywala: Jagiellonia Białystok. „To jest mecz z serii za sześć punktów”

Kaszpir  -  24 kwietnia 2016 08:30
0
890

druzyna_gornik_jagiellonia_1516
Jagiellonia Białystok ma swoje niemałe problemy w tym sezonie. Atmosfera w klubie nie jest najlepsza, a zespół prezentuje się nie tak jak oczekiwaliby tego w minimalnym stopniu kibice i działacze. Trener Michał Probierz liczy jednak na wsparcie fanów w tym ważnym spotkaniu, które Konstantin Vassiliev określił mianem starcia za sześć punktów.

Probierz liczy na kibiców.

Jagiellonia Białystok na początku sezonu zaskakiwała wszystkich na plus. Grała ładną piłkę a co najważniejsze skuteczną. Dziś to już nie ta sama drużyna. Mnóstwo porażek, strefa spadkowa, pretensje kibiców. Kulminacyjnym momentem była ostra „rozmowa” Michała Probierza z fanami, po jednym z przegranych spotkań u siebie. Białostocczanie zaliczyli kilka spektakularnych porażek, ale to nie może dziwić. Nawet bramkarz „Jagi” Bartłomiej Dąbrowski popełniał dużo błędów, a przecież jest jednym z najzdolniejszych, na swojej pozycji. Dodajmy, że „Żubry” straciły najwięcej bramek w lidze, bo aż 57.Oczywiście duży wpływ – na poziom sportowy zespołu – miało ciągłe osłabianie składu. W drużynie Probierza wciąż dużo zależy od Vassilieva. Estończyk ma na swoim koncie nie tylko najwięcej asyst ale razem z Piotrem Grzelczakiem jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu.
Jeżeli chodzi o najbliższy mecz to trener Probierz nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Burligi, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Transfery:

Największych osłabień Jagiellonia doznała jeszcze w trakcie rundy jesiennej. Zimą nie było już komu odejść z kluczowych zawodników. Największym wzmocnieniem wydaje się natomiast pozyskanie Łukasza Burligi z Wisły Kraków.

Przychodzą: Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Kacper Falon (rezerwy), Bartosz Giełażyn (rezerwy), Guti (Joinville EC), Mateusz Ostaszewski (junior), Matija Širok (ND Gorica), Dawid Szymonowicz (Stomil Olsztyn)
Odchodzą: Rafał Augustyniak (Pogoń Siedlce), Martin Baran (Wigry Suwałki), Michał Pawlik (Ullensaker/Kisa IL), Kacper Rosa (KS Stilon Gorzów Wielkopolski),Łukasz Sekulski (Korona Kielce)

Zagrali u rywala:
Trenerem Jagiellonii jest Michał Probierz, który reprezentował kiedyś barwy Górnika. W Białymstoku grało kiedyś trzech z naszych piłkarzy, są to: Aleksander Kwiek, Szymon Matuszek i Radosław Sobolewski

„Górnicy” w Jagielloni:     sezon/y  mecze   gole
Aleksander Kwiek                  2007-08     25      (2)
Szymon Matuszek                 2008-09     15      (1)
Radosław Sobolewski           1994-97      98    (17)

 Statystyki:
– W ostatniej kolejce Jagiellonia przegrała ze Śląskiem 1:3
– Po 32. kolejkach ekstraklasy „Żółto-czerwoni” mają na swoim koncie 21. punktów.
– Jagiellonia zajmuje 3. miejsce w grupie spadkowej
– Bilans Białostocczan na własnym boisku w tym sezonie to: 7. zwycięstw, 3 remisy, 6. porażek: bramki: 18:22
– Najlepszymi snajperami są Piotr Grzelczak oraz Konstantin Vssiliev którzyzdobyli po 6. goli
– Najstarszym zawodnikiem Jagiellonii jest Rafał Grzyb ur. 16.01.1983 r.
– Najdroższym zawodnikiem grającym w Jagiellonii jest Bartłomiej Dąbrowski który jest wyceniany na ok. 2,5 mln euro
– Pojemność stadionu wynosi 22 386 miejsc, średnia na meczach to ponad 10500 widzów, czyli zapełnia się w 47%
…i ciekawostki.
 – „Jaga” przez sześć lat zarobiła na transferach 9,4 mln euro
– Michał Probierz z obecnych trenerów najwięcej razy prowadził zespół w ekstraklasie, jego liczba to 271(bilans: 94-73-104)
– Na zgrupowania kadr narodowych udało się aż 9 białostockich piłkarzy, trenujących z pierwszym zespołem
– Bartłomiej Drągowski spędził jak do tej pory najwięcej minut na murawie spośród wszystkich piłkarzy Jagiellonii, licznik młodego bramkarza wynosi 2774 minut.

Wypowiedzi:

Michał Probierz (trener Jagiellonii): – Wiadomo, że będzie to ciężki mecz. Górnik z pewnością podbudował się ostatnią wygraną z Podbeskidziem i w Białymstoku zabrzanie również będą chcieli postarać się o kolejne punkty, tak ważne w kontekście walki o utrzymanie. Gramy o fajnej porze, w niedzielę o 15:30, trzeba, żeby każdy wziął kogoś za rękę i przyprowadził na stadion bo kibice są nam bardzo potrzebni. Szczególnie teraz, kiedy nie jesteśmy w dobrym momencie w tym sezonie.

Konstantin Vassiliev (pomocnik Jagielloni): – To jest mecz z serii tych, o których mówi się, że są nie za trzy, a za sześć punktów, dlatego musimy zrobić wszystko, żeby punkty zostały tutaj, w Białymstoku. Czeka nas ciężki mecz, tego możemy być pewni. Dla Górnika, to ostatni moment, żeby powalczyć o utrzymanie, dlatego ciężko się przygotowujemy do tego meczu. Przed meczem obie drużyny mają identyczne szanse na zwycięstwo.

Taras Romanchuk(pomocnik Jagielloni): – Nie myślimy już o meczu we Wrocławiu, wracanie pamięcią wstecz niczego już nam nie da i niczego nie zmieni. Przed nami równie trudny mecz z wymagającym Górnikiem Zabrze i teraz tylko to się liczy. Górnik ostatnim zwycięstwem pokazał, że będzie walczyć do samego końca. Dla nas, jak i dla nich to mecz o życie.

Źródło: Roosevelta81.pl/Jagiellonia.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments