Z obozu rywala: Jagiellonia Białystok. Szansa na lidera

Pionek  -  23 września 2018 12:52
0
1903

Żaden klub w Polsce nie ma od jakiegoś czasu tak stabilnej sytuacji jak Jaga, tylko oni sami siebie mogą pytać dlaczego nie zdobyli wciąż tytułu mistrza Polski. Świetny projekt udało się utworzyć na Podlasiu i inne kluby mogą tylko z zazdrością spoglądać na stabilizacje w szeregach pszczółek. W tym sezonie znowu zaczęli z wysokiego C i są w czołówce, pojedynek z Górnikiem będzie kolejnym sprawdzianem i szansą pierwszy raz w sezonie objąć fotel lidera naszej rodzimej ligi. 

Ireneusz Mamrot już w Nice 1 Lidze robił kawał dobrej roboty. Pod jego wodzą Chrobry Głogów grał piłkę atrakcyjną i skuteczną. W Jagiellonii wydawało się, że po odejściu Probierza wszystko się posypie, jednak Irek narzucił swój styl i świetnie się broni. Pod jego wodzą drużyna nadal znajduje się w ścisłej czołówce Ekstraklasy. W Białymstoku również Mamrot stara się stawiać na młodszych zawodników jak np. Przemysław Frankowski. 

Na kogo muszą uważać Górnicy?

W tej chwili najjaśniejszą postacią w drużynie wydaje się być kolejny Litwin Novikovas, bardzo szybki i dobry technicznie zawodnik, świetnie grający sam na sam, jego jedyną wadą jest brak opanowania, często w ostatniej piłce brakuje mu zimnej krwi i uderza lub dogrywa zbyt nerwowo. Pospisil, jeden z lepiej grających pomocników w naszej lidze to również spore zagrożenia, no i oczywiście Frankowski. Piekielnie szybki i będą mieć sporo problemów zabrzanie z tym zawodnikiem, jeśli nie zamkniemy skrzydeł to Jaga może wchodzić w pole karne zabrzan jak nóż w masło. Do tego jest Świderski, przebudzony Sheridan czy nieprzewidywalny Bezjak.

W kadrze białostoczan nie znajdują się zawodnicy z przeszłością w Górniku Zabrze. W Jagiellonii do tej pory stawiało się głównie na młodych zawodników oraz na zaciąg z zagranicy.

Lotto Ekstraklasa:

6 kolejka: Jagiellonia – Miedź 2:3 (Bezjak, Romańczuk – Forsell x2, Augustyniak)
7 kolejka: Wisła Płock – Jagiellonia 1:1 (Ricardinho – Klemenz)
8 kolejka: Jagiellonia – Cracovia  3:1 (Sheridan x2, Kwiecien – Airam)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 „Jaga” zdobyła 16 pkt i zajmują 3. miejsce w tabeli
– Bilans rywali to 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Białegostoku padł wynik 2:1 dla Górnika (sezon 2017/18)
– Bilans obu drużyn kształtuje się następująco: 29 spotkań, 10 zwycięstw “Jagi”, 8 remisów, 11 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 38-44 na korzyść zabrzan.
– Nikt nie jest kontuzjowany spośród zawodników rywali
– brak zagrożeń z powodu kartek
– Jagiellonia Białystok gra w Ekstraklasie nieprzerwanie od sezonu 2007/08.
– Klub jest aktualnie Spółką akcyjną, w której swoje udziały mają m.in. Cezary Kulesza, Artur Laskowski, Fargotex.
– Największa wygrana Górnika nad rywalami miała miejsce w sezonie 2014/2015 roku wynik: 3:0
– Jaga ma najbardziej stabilny skład od początku sezonu.

Wypowiedź:

Ireneusz Mamrot (trener Jagi): – Górnik jest zespołem dobrze zorganizowanym, przygotowanym motorycznie i zaangażowanym. Z taką drużyną nigdy łatwo się nie gra. Wiadomo, że trudno zastąpić takich zawodników, którzy odeszli z Zabrza, bo są to gracze powoływani do reprezentacji Polski. Na to potrzeba czasu, ale Górnik i tak nie jest zespołem, który byłby przez wszystkich wysoko ogrywany. W Ekstraklasie większość wyników jest „na styku”, dlatego trzeba się solidnie napracować, żeby taki mecz wygrać.

Źródło: Roosevelta81.pl/jagiellonia.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments