Z obozu rywala: Górnik Łęczna. Kluczowe stałe fragmenty gry?

Kaszpir  -  28 listopada 2015 11:54
0
914

Madej_Łęczna_1415

Górnik Łęczna zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, jest to dosyć niespodziewanie wysoka lokata, ale jak najbardziej zasłużona. „Zielono – czarni” to nieprzewidywalna drużyna, która potrafi sprawiać niespodzianki, pokonała np. obie krakowskie drużyny.

Najlepszym zawodnikiem jest Grzegorz Bonin na którego grę, gdy jest w formie patrzy się z przyjemnością. Najwięcej asyst ma Tomasz Nowak, a w ofensywie groźni są jeszcze Piesio i Śpiączka. Zabezpieczenie tyłów to m. in. zadanie dla Łukasz Tymińskiego i Tomislav Bozića, w bramce ostatnio pewniakiem jest Silvio Rodić. W przeciwieństwie do naszej drużyny słabym punktem gości są stałe fragmenty gry, „Duma Lubelszczyzny” nie zdołała żadnego zamienić na gola, piłkarze z Łęcznej nie strzelili również ani jednej bramki głową! W porównaniu do ostatniego meczu największą stratą gości było odejście Fedora Ćernycha do Jagiellonii. Litwin jest najlepszym strzelcem w historii Górnika Łęczna z jedenastoma trafieniami, tyle samo uzbierał już Bonin i jeżeli trafi w Zabrzu to wyjdzie samodzielnie na pierwsze miejsce. Dwa ostatnie mecze drużyny Jurii Szatałowa zakończyły się bolesnymi porażkami, oby ta seria przedłużyła się jeszcze o jeden mecz.

Transfery:

Przyszli: Adrian Basta (GKS Bełchatów), Jan Bednarek (Lech Poznań), Leândro (Korona Kielce), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Przemysław Pitry (GKS Katowice), Kamil Poźniak (GKS Bełchatów), Bartosz Śpiączka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Świerczok (Zawisza Bydgoszcz), Łukasz Tymiński (Jagiellonia Białystok), Vladan Mirosavljev (APÓ Levadiakós)

Odeszli: Miroslav Božok (Arka Gdynia), Filip Burkhardt (GKS Katowice), Patrik Mráz (Piast Gliwice), Filipp Rudik (Szachtior Soligorsk), Sebastian Szałachowski, Wołodymyr Tanczyk (Olimpik Donieck), Fedor Černych (Jagiellonia Białystok)

Jeśli chodzi o zawodników którzy mogą pochwalić się grą w obu klubach to nic się nie zmieniło od ostatniego meczu. Z naszej drużyny Łukasz Madej występował kiedyś w Łęcznej, natomiast Grzegorz Bonin, Przemysław Pitry i Maciej Szmatiuk to byli zawodnicy Górnika Zabrze.

sezon/y       mecze    gole

Łęcznianie w Zabrzu:
Grzegorz Bonin                  2008-11, 2013     (95)     (11)
Przemysław Pitry               2008-10               (51)      (6)
Maciej Szmatiuk                2000-01                (0)

Zabrzanie w Łęcznej:
Łukasz Madej                   2005                    (17)     (1)

Statystyki:

– W ostatniej kolejce Górnik Ł. przegrał z Ruchem 0:3
– Po 16. kolejkach ekstraklasy „Zielono – czarni” mają na swoim koncie 21. punktów.
– Bilans Łęcznian na wyjazdach w tym sezonie to: 2. zwycięstwa, 3. remisy, 3.porażki: bramki: 7- 10
– Najlepszym strzelcem zespołu jest Grzegorz Bonin zdobył do tej pory 5. goli
– Najstarszym zawodnikiem Górnika  jest Sergiusz Prusak ur. 1.05.1979 r.

Wypowiedzi:

Andrzej Rybarski(II trener Górnika Ł.): – Górnik Zabrze doskonale wie o co walczy, walczy o wszystko, o życie. Zabrzanie chcą wyjść ze strefy spadkowej, nagromadzić jak najwięcej punktów widać to po ich  zaangażowaniu. Jest to groźna drużyna, zawodnicy Górnika potrafią grać w piłkę ,my z naszej strony też chcemy pokazać walkę, szczególnie uważać przy stałych fragmentach gry bo jest to nocna strona Zabrzan.

Tomasz Nowak(pomocnik Górnika Ł.): – W porównaniu do meczu z Ruchem musimy zmienić wszystko, trzeba jechać pełnym optymizmu z podniesioną  głową do góry, jestem ostatni żeby składać broń po nieudanych meczach. Górnikowi nie możemy przede wszystkim dać się rozpędzić.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments