Z obozu rywala: AS Trenčín. Ružomberok pokazał drogę

Kaszpir  -  2 sierpnia 2018 07:49
2850

W dniu dziesiejszym o godz. 17:30 w Myjavie, Górnik Zabrze zagra rewanżowe spotkanie z zespołem AS Trenčín. Nikomu nie trzeba przypominać, że po pierwszym meczu, to Słowacy są w lepszej sytuacji, którzy zwyciężyli 1:0, a jedynego gola zdobył Philippe Azango.

W środę na przedmeczowej konferencji wypowiedział się trener słowackiego zespołu, Ricardo Moniz: – Zapis całej wypowiedzi można znaleźć TUTAJ.

Zabrzanie myśląc o awansie do kolejnej rundy i meczach z Feyenoordem muszą w rewanżu odnieść zwycięstwo. Do tego potrzebne są oczywiście gole. Jak je zdobywać przeciwko Trenčínowi na wyjeździe, pokazali ostatnio w lidze piłkarze Ružomberoku, którzy rozstrzelali podopiecznych Ricardo Moniza, aż 4:1. Należy tutaj zaznaczyć, że gospodarze kończyli mecz w “9”, a do czasu kiedy oba zespoły grały w pełnych składach wynik brzmiał 1:1.

Poniżej skrót meczu AS Trenčín – MFK Ružomberok:

Poniżej prezentujemy kadrę AS Trenčín.

Bramkarze:
 Igor Šemrinec, Libor Hrdlička, Alexander Morgoš;
Obrońcy: Keston Julien, Martin Sułek, James Lawrence, Adrián Nightingale, Reuben Yem, Luke Skovajsa;
Pomocnicy: Abdul Zubair, Desley Ubbink, Achraf El Mahdioui, James Kadak, Philippe Van Arnhem; 
Napastnicy: Hamza Čatakovič, Philip Azanga, Antonio Mance, Joey Sleegers, Chukwuemeka Umeh, Mediolan Kvocera, Osman Bukari.

Ciekawostki:
– Mecz rewanżowy pierwotnie miał się odbyć o godzinie 20:30 na stadionie w Myjavie. AS Trenčín zwrócił się do zabrzan z prośbą o zmianę godziny rozpoczęcia  spotkania na wniosek właściciela praw do transmisji. W związku z tym godzina meczu przełożona została na 17:30. 
– Mecz transmitowany będzie przez Polsat Sport.
– Górnik awansując do II rundy zyskał 260.000 €. W przypadku dotarcia do III fazy rozgrywek klub z Roosevelta zarobi 280.000 €.
– Rozjemcą czwartkowego spotkania pomiędzy AS Trenčín a Górnikiem Zabrze będzie arbiter z Norwegii – Ola Hobber Nilsen.
 – Zwycięzca tego dwumeczu w 3. rundzie kwalifikacji zmierzy się z Feyenoordem Rotterdam.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: astencin.sk