Yosuke Furukawa zawodnikiem Górnika Zabrze

eMZet  -  6 września 2024 09:43
17
3953

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami, 21-letni skrzydłowy Yosuke Furukawa został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Japończyk na Roosevelta przenosi się w ramach rocznego wypożyczenia, z opcją wykupu.

Furukawa jest nominalnym lewoskrzydłowym, mogącym grać także na prawej flance i w linii ataku. Zawodnik dobrze operuje obiema nogami. Mierzy 174 centymetry, waży 60 kilogramów.

Nowy nabytek Górnika przygodę z piłką rozpoczynał w Azul FC. Stamtąd trafił do Kyoto Sanga, skąd w 2019 roku przeniósł się do Shizuoka Gakuen High School. Na początku 2022 roku trafił do Iwaty. W premierowym w seniorskiej piłce, zakończonym spadkiem Jubilo na zaplecze J1 League, sezonie zanotował siedem występów, zdobył jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

W J2 League należał do podstawowych graczy Jubilo. Zanotował 28 występów, strzelił jedną bramkę i dołożył dwie asysty. Tym samym miał swój znaczny udział w powrocie klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Japonii.

W trwającym obecnie sezonie J1 League nowy nabytek Trójkolorowych rozegrał 24 mecze na 28 możliwych. Zazwyczaj pełnił rolę rezerwowego, pojawiał się na placu gry na ok. 30-45 minut. W dotychczasowych występach strzelił dwie bramki, a Jubilo broni się przed spadkiem. Zajmuje obecnie 18 miejsce w liczącej 20 drużyn lidze, ze stratą czterech punktów do miejsca zapewniającego utrzymanie.