Władze Ekstraklasy rozmawiały z Prezydent Zabrza

Luq  -  5 lipca 2013 12:53
0
1128

stadion5_kwiecien2013
Zarząd Ekstraklasy SA kontynuuje serię spotkań z władzami miast. Tym razem Bogusław Biszof i Marcin Animucki rozmawiali z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską oraz prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik.

Członkowie zarządu Ekstraklasy SA już wcześniej spotykali się z władzami miast, w których siedziby mają Kluby Ekstraklasy. Po wizytach w Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie oraz Gliwicach przyszedł czas na Łódź i Zabrze.

Co jest tematem podobnych spotkań? Zaangażowanie miasta w Klub – w przypadku Łodzi chodzi o Widzew, w przypadku Zabrza o Górnik, promocja miasta przez obecność Klubu w Ekstraklasie, poruszane są także kwestie budowy nowych stadionów. Zarówno prezydent Łodzi, jak również Zabrza potwierdziły pełne zaangażowanie w proces inwestycyjny przy powstawaniu nowych obiektów. O ile w Zabrzu otwarcie trzech trybun przebudowywanego stadionu zaplanowano na 22 lutego i mecz z Legią Warszawa o tyle w Łodzi prace jeszcze nie ruszyły. Dlatego tym bardziej cieszą słowa Hanny Zdanowskiej o zaangażowaniu miasta w powstanie nowego obiektu. Łódź jest obok Chorzowa i Szczecina jednym z trzech miast w Ekstraklasie bez otwartego lub budowanego nowego obiektu.

– W dodatku zarówno władze Łodzi, jak i Zabrza w pełni poparły inicjatywę Ekstraklasy SA w sprawie zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych – mówi wiceprezes zarządu spółki Marcin Animucki.

Przypomnijmy, że chodzi o liberalizację przepisów w zakresie procedury nabywania biletów wstępu na mecze piłki nożnej, bowiem w Polsce obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych rozwiązań prawnych w tym obszarze. W praktyce kupno biletu staje się mocno skomplikowaną procedurą, która przy okazji podnosi koszty działalności Klubów. Ekstraklasa SA uważa, że trwanie przy obecnych przepisach może doprowadzić do pogorszenia się sytuacji finansowej polskiej piłki, a także utrudni dostęp kibicom do nowo wybudowanych stadionów.

W piśmie, które Ekstraklasa SA wysłała przed kilkoma miesiącami do Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki spółka zwróciła również uwagę na możliwość wprowadzenia innych zmian – zabiegają o nie między innymi Kluby i kibice. A dotyczą przede wszystkim sektorów z miejscami stojącymi oraz ograniczonej legalizacji stosowania środków pirotechnicznych przez organizatora meczu, działającego we współpracy ze Strażą Pożarną i Policją. Uregulowania wymagają także powstające wraz z nowymi stadionami strefy gościnności (VIP).

źródło: Ekstraklasa SA/gornikzabrze.pl/Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments