Wieści z Roosevelta: Gorący czas

Kibic  -  20 lutego 2023 22:52
11
15168

Ostatnie dni w Górniku Zabrze upływają pod znakiem istotnych wydarzeń. Najpierw klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z Richardem Jensenem, następnie zakontraktował japońskiego piłkarza Daisukę Yokota. W ubiegłym tygodniu, prezesem Górnika został Adam Matysek, natomiast funkcję Dyrektora Sportowego objął Łukasz Milik. 

Następnie mieliśmy fatalny występ drużyny w Częstochowie, który wzbudził wielki emocje wśród zabrzańskich fanów. Nie dziwi zatem, że kibice Górnika szczególnie mocno wypatrują wieści z ich ukochanego klubu. Co zatem da się usłyszeć?

Jeśli chodzi o transfery, to bardzo prawdopodobne, że nawet trzech zawodników trafi lada moment na Roosevelta. Konkurentem Daniela Bielicy ma być Adam Stachowiak, z którym podpisano już umowę. Natomiast klub jest bliski pozyskania dwóch innych zawodników, w tym wyczekiwanego w Zabrzu napastnika.

Szczególnie gorącym tematem jest też dalsza przyszłość trenera. Niewykluczonym jest, że Bartosch Gaul nie dotrwa do końca sezonu. Słowo „niewykluczone” nie oznacza wcale, że decyzja ta będzie odwleczona w czasie. Jeszcze niedawno takiego scenariusza (zwolnienia trenera) nie brano w klubie w ogóle pod uwagę, a teraz prawdopodobnym wydaje się ultimatum, co do wyników w najbliższym/ najbliższych meczach.

Potencjalni następcy? W mediach przewija się kilka nazwisk. Wśród zabrzańskich fanów numerem 1. jest zdecydowanie Jan Urban. Patrząc jednak na okoliczności rozstania z jedną z ikon Górnika, może to być trudny scenariusz do zrealizowania. Z drugiej strony, głos kibiców ma jednak wielkie odziaływanie. 

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jan wraca bo ma wazny kontrakt i chcąc nie chcąc musi wrócić, jestem ciekaw czy będzie dwóch trenerów? Nie ma tematu napastnika śpiączka nie przyjdzie do zabrza

Pościąga się weteranów z czwartej ligi z zachodu, młodzież się upchnie za grosze a Mańka na kolejną kadencję i będzie pierwsza liga

Teraz to juz tylko napalm .

widzialem osobiscie jak trener Gaul pakował wczoraj cały swój dobytek do samochodu. a jest moim sasiadem na jednym z gliwickich osiedli. coś jest na rzeczy. ogólnie chłop spoko jak się go mija , ale w Górniku narobił bajzlu razem z Poldim.

Bajzel z Polskim…. Stary bajzel to ty masz w głowie.

Trener – eksperyment nie jest odpowiedni na ciężkie czasy w walce o utrzymanie.
Oglądałem w ostatniej kolejce mecze drużyn z dołu tabeli i poza Lechią prezentują się wszystkie naprawdę dobrze , a wszędzie tam zmieniono trenerów.
Po najgorszym w historii klubu okresie przygotowawczym do sezonu, co pokazuje na boisku poziom fizyczny i mentalny piłkarzy , potrzebny n a t y c h m i a s t , ale nie po przegranej w Mielcu ,Trener- motywator znający polskie realia.
Poza tym nie będziemy wygrywać meczy nie mając nawet pół napastnika.
Takim snajperem z prawdziwego zdarzenia był u Urbana Hiszpan Marin , który z niczego potrafił we Wrocławiu zdobyć dwie bramki i zapewnić Górnikowi trzy punkty.
Niestety nie udało się decydentom namówić Marina do pozostania w Zabrzu.
Postawa w meczach Podolskiego jest dla mnie zastanawiająca , ale to już temat na inną historię.
Niestety zamiast wymarzonej przeze mnie piętnastej gwiazdki bardzo prawdopodobna będzie czwarta degradacja.

36-letni bramkarz? Rany, gdzie te czasy gdy średnia po powrocie z 1 ligi była ok. 21 lat. Brosz wracaj!

Denizlispor – przedostatnia drużyna II ligi tureckiej 🤬

Tu trzeba pogonić ludzi kompletnie nie znających się na sporcie w tym klubie.No i jasno dać do zrozumienia że w Górniku potrzeba zmian.Jak można trzymać nie grający szrot i przedłużać z nimi kontrakty tego pseudoprezesine Szymanka opciazyc za antytransfery.A dyrektor Milik niech szykuje listę kopaczy do wywalenia.Ale jak wspomniałem Górnik po trzebuje zmian i to koniecznych.Mieli Brosza jak i Urbana to źle bo komuś za dużo gadali więc teraz ich głupota wychodzi.

Zaciąg na ostatnią chwilę nigdy nie wróży czegoś dobrego. Tak samo było za Ojrzyńskiego i wcześniej

Jasiu prosimy wracaj wracaj