Wielki powrót do Górnika stał się faktem!

Pionek  -  13 grudnia 2018 14:58
0
8087

Wielki powrót do Górnika Zabrze stał się faktem. Artur Płatek, który co jakiś czas był łączony z Górnikiem Zabrze ponownie został zatrudniony przez klub z Roosevelta. Nie jest to zatrudnienie w charakterze koordynatora skautingu ani tym bardziej dyrektora sportowego, ale będzie Pan Płatek pełnił funkcję doradcy zarządu. Podobną funkcję pełnił w Piaście Gliwice do 2016 roku.

Co rusz to media podawały informację o tym, że niebawem Artur Płatek obejmie stołek dyrektora sportowego, rozpoczęło się to już w 2012 roku i co roku ta sama śpiewka, ostatni raz zdarzył się w 2017, gdy Pana Artura łączyło się z Górnikiem również w charakterze dyrektora sportowego. Były już obrońca urodzony w Pyskowicach, grający m.in. w Górniku Zabrze, a później trener Pogoni Szczecin czy Cracovii, w tym momencie pełni funkcje skauta w Borussi Dortmund. Funkcja pełniona w Górniku nie będzie kolidowała z obowiązkami na rzecz niemieckiego klubu.

W 2017 roku Pan Artur znalazł chwilę, żeby porozmawiać z naszym serwisem. Mówił wtedy:

Były prezes Górnika, Łukasz Mazur twierdzi, że zatrudnienie Artura Płatka w Górniku to temat rzeka, który przybiera na sile, gdy nie wiadomo, co zrobić. Czy w Pana odczuciu też to tak wygląda?

– Na dzień dzisiejszy przedłużyłem kontrakt z BVB, był też okres, że doradzałem Piastowi Gliwice w transferach i myślę, że została tam dobra praca wykonana. Jednak nigdy nie ukrywałem tego, że jestem z Zabrza i to Górnik jest moim klubem. Na dzień dzisiejszy nie ma takiego tematu, a co życie przyniesie? Tego nie wie nikt. Nie zmienia to faktu, że potrzeba fachowców ani ja sam, ani trener Brosz nie jest w stanie w pojedynkę wszystkiego zmienić. Spoglądałem z ławki rezerwowych na te cyferki na trybunach (daty zdobycia mistrzostw Polski przyp. red.) i ten licznik dawno się zatrzymał, ale żeby znów osiągnąć sukces na miarę naszego klubu, potrzeba ciężkiej pracy całego sztabu ludzi, którzy mogą takiej rzeczy dokonać.

Mamy nadzieje, na owocną współpracę Pana Artura z trenerem Marcinem Broszem, zresztą obu Panów łączy przyjaźń, więc wspólna praca na rzecz dalszych etapów tworzenia wielkiego Górnika powinna być owocna.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: weszlo.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments