Wielka historia Górnika częścią Areny Zabrze. Świetna inicjatywa klubu

Torcidos  -  18 maja 2018 18:34
0
7471

Wspaniała, wypełniona sukcesami historia to bez zwątpienia wielka siła Górnika, dzięki której (i również dzięki kibicom!) nasz klub cały czas jest wielki i wyjątkowy, nawet jeśli od prawie trzech dekad niczego nie wygrał. Cieszy więc, że przy Roosevelta robią wiele, abyśmy pamiętali o tych, którzy zapisali się w niej złotymi głoskami.

Na początku marca Górnik ruszył z plebiscytem na 25 najwybitniejszych i najpopularniejszych piłkarzy w historii 14-krotnego mistrza Polski. Klub nominował 70 zawodników, pośród których kibice w głosowaniu wybierali 25 najlepszych. Liczba nominowanych nie była przypadkowa, bo w końcu to wszystko z okazji tegorocznych 70 urodzin Górnika. Wyniki plebiscytu poznaliśmy ponad miesiąc później:

Galeria Sław:

 1. WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI
 2. ERNEST POHL
 3. STANISŁAW OŚLIZŁO
 4. JERZY GORGOŃ
 5. HUBERT KOSTKA
 6. ZYGFRYD SZOŁTYSIK
 7. JAN BANAŚ
 8. JAN URBAN
 9. ANDRZEJ SZARMACH
 10. WALDEMAR MATYSIK
 11. TOMASZ WAŁDOCH
 12. STEFAN FLORENSKI
 13. ROMAN LENTNER
 14. ERWIN WILCZEK
 15. ANDRZEJ PAŁASZ
 16. ANRZEJ IWAN
 17. JÓZEF WANDZIK
 18. TOMASZ HAJTO
 19. HENRYK BAŁUSZYŃSKI
 20. JACEK WIŚNIEWSKI
 21. RYSZARD KOMORNICKI
 22. RYSZARD CYROŃ
 23. JAN KOWALSKI
 24. ADAM DANCH
 25. JÓZEF DANKOWSKI

I teraz pojawia się najfajniejsza część pomysłu Górnika. Wybrana przez kibiców galeria sław stanie się częścią Areny Zabrze i wizerunek każdego należącej do niej piłkarza zawiśnie na koronie stadionu. Banery z kolejnymi zawodnikami będą pojawiać się stopniowo i pełną galerię przy Roosevelta będziemy mogli podziwiać pod koniec roku. Kolejność jest chronologiczna, co także uznajemy za bardzo dobry pomysł, bo unikniemy podziału ze względu na ilość głosów zebranych w plebiscycie.

Galeria sław została otwarta przez Ernesta Polha, którego tablica zawisła nad trybuną północną podczas sparingu z Hajdukiem Split. Kolejne banery pojawiły się na Arenie Zabrze w tym tygodniu, a jak podaje Katowicki Sport, na nich wizerunki Romana Lentnera, Erwina Wilczka, Stefana Florenskiego, Stanisława Oślizły, Jana Kowalskiego i Huberta Kostki. Jak się dalej dowiadujemy, trzech ostatnich pojawi się na niedzielnym meczu z Wisłą i na płycie otrzyma z rąk prezesa Sarnowskiego pamiątkowe kopie swoich wizerunków.

Cała inicjatywa jest świetna, a przy tym naprawdę prosta. Trzeba się chwalić tym, co mamy najlepsze. A nią jest historia najbardziej utytułowanego klubu w Polsce.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments