Kaszpir  -  29 lutego 2020 20:14
0
4955

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów po spotkaniu Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin.

Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze):  W pierwszej kolejności dziękuję kibicom, wiedzieliśmy, po co jesteśmy na boisku i czego się od nas oczekuje. Wsparcie fanów dodawało nam werwy. Chciałbym podkreślić jak wiele strzałów dzisiaj oddaliśmy, w tym sporo celnych. Naszą piętą achillesową było wykańczanie akcji. Cieszą bramki, ale nawet dzisiaj mieliśmy jeszcze kilka okazji, gdzie powinniśmy się lepiej zachować. Trudne zadanie dla Darka Pawłowskiego, debiut przed swoją publiczności. Dzisiaj pokazał, że warto na niego stawiać, dał pozytywny sygnał. Pamiętajmy o zasadzie, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Mamy jeszcze trzy treningi przed pojedynkiem z Lechem, jest rywalizacja na treningach i zrobimy wszystko, aby na mecz w Poznaniu znaleźć optymalny skład. Przed stratą gola chcieliśmy wzmocnić defensywę wprowadzając Mateusza Matrasa, nie zdążyliśmy. To był taki moment, gdzie, jako trener mogłem chłopakom pomóc.

Kosta Runjaic (trener Pogoni): – Gratuluję Górnikowi zwycięstwa i uporządkowanej gry. Inaczej to sobie wyobrażałem, niż potoczyło się to w pierwszej połowie. Popełniliśmy proste błędy, zaprosiliśmy rywali do strzelania goli i oni to wykorzystali. Nasze złe podanie, słabe wejście w pojedynek, to z tego wynikały gole. Chcieliśmy odwrócić losy meczu, nie udało się. Górnik trafił na 3:0 i zrobiło się bardzo ciężko. Moja drużyna w drugiej połowie podjęła ryzyko, po trafieniu na 3:1 poczuliśmy jeszcze krew i mieliśmy nadzieję. We wtorek następny mecz, chcemy się w nim pokazać z lepszej strony. Życzę Górnikowi wszystkiego najlepszego na pozostałą część sezonu.